Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Aftermarket.pl przedłuża promocję na domeny .xyz. Rejestracja tylko 5,95 zł!

Aftermarket.pl przedłuża promocję na domeny .xyz. Rejestracja tylko 5,95 zł!

Serwis Aftermarket.pl poinformował o przedłużeniu promocji na rejestrację domen .xyz do końca 2017 r. Cena za adres w tym rozszerzeniu wyniesie jedynie 5,95 zł. To jedna z najniższych stawek na rynku.

Domena .xyz to lider rankingu nowych końcówek. Obecnie w tym rozszerzeniu zarejestrowanych jest już ponad 6,5 miliona nazw, co daje tej końcówce niemal 24 proc. udziałów w rynku nTLD. Druga w rankingu domena .top ma „na swoim koncie” aż o 2 miliony nazw. Jak dotychczas tylko trzy nowe domeny przekroczyły liczbę miliona rejestracji.

Największym zainteresowaniem końcówka .xyz cieszy się w krajach azjatyckich, w szczególności Chinach, gdzie w ostatnich latach domeny osiągają bardzo wysoką wartość. W Polsce ta trójliterówka jest druga spośród nTLD pod względem liczby zarejestrowanych nazw. Wyprzedza ją tylko rozszerzenie .top, zajmujące drugie miejsce w rankingu światowym.

ntldxyz

Źródło: https://ntldstats.com/country/PL

Końcówka .xyz promowana jest jako domena uniwersalna, potencjalnie dostosowana do każdego przedsięwzięcia. Jej zaletą jest brak konkretnego znaczenia, co czyni ją atrakcyjną dla podmiotów z różnych branż i dziedzin. Jednocześnie posiada ona spory potencjał z inwestycyjnego punktu widzenia. Ponieważ nie narzuca ograniczeń geograficznych ani tematycznych, zarejestrowane w niej nazwy mogą być przedmiotem zainteresowania klientów z rozmaitych państw oraz obszarów działalności.

Zgodnie z informacją prasową rozesłaną przez Aftermarket.pl, adresy .xyz będą dostępne do rejestracji w tym serwisie do końca roku za jedyne 5,95 zł. To gratka dla domainerów, ponieważ tak niska cena umożliwia rejestrację dużej liczby nazw z tą końcówką i sprawdzenie ich wartości na rynku wtórnym.

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować