Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Aftermarket.pl przedłuża promocję na domeny .xyz do końca roku. Tylko 5,95 zł za nazwę!

Aftermarket.pl przedłuża promocję na domeny .xyz do końca roku. Tylko 5,95 zł za nazwę!

Przez cały rok w serwisie Aftermarket.pl będzie można rejestrować adresy .xyz w promocyjnej cenie. Za nazwę z najbardziej uniwersalną nową końcówką zapłacimy niecałe 6 zł.

Serwis Aftermarket.pl zdecydował się przedłużyć promocję na domeny .xyz aż do końca bieżącego roku, czyli do 31 grudnia 2016. To odpowiedź na wysokie zainteresowanie tą końcówką wśród abonentów rejestratora. Trójliterowa domena jest obecnie najpopularniejszą nową TLD z wynikiem ponad 1,8 miliona rejestracji. Jej udziały w nowodomenowym „torcie” wynoszą niemal 16 proc. Druga w rankingu domena .top ma na swoim koncie niewiele ponad milion adresów i niespełna dziewięcioprocentowe udziały w segmencie nTLD. Pozostałe końcówki z pierwszej dziesiątki nowych domen są daleko w tyle za liderem stawki.

Rankingntld

Szczególnym zainteresowaniem domena .xyz cieszy się w krajach rozwijających się, w tym na rynkach azjatyckich, takich jak chiński czy indyjski. Tamtejsi internauci nie są przywiązani do tradycyjnie dominujących na rynkach zachodnich domen .com i ccTLD w równym stopniu co mieszkańcy USA i Europy. Mimo że chiński biznes płaci gigantyczne ceny za adresy premium w domenie .com, to jednak Chińczycy chętnie kupują także cenne keywordy w popularnych nowych rozszerzeniach, takich jak .xyz czy .top. To tylko jeden z kilku powodów, dla których warto rejestrować adresy w tych końcówkach.

Inny jest choćby taki, że rozszerzenia te oferują znacznie większe możliwości pod względem dostępności nazw, zarówno polsko- jak i anglojęzycznych, niż „tradycyjne” domeny funkcjonalne czy krajowe. Są to również końcówki trójliterowe, a więc krótkie i łatwe do zapamiętania, co dodatkowo zwiększa ich wartość. .xyz jest ponadto wolna od obciążeń znaczeniowych i sprawdza się jako „nośnik” wszelkiego typu adresów – nie tylko krajowych, ale również globalnych.

Z domeny .xyz warto korzystać zarówno w celach brandingowych, jak i inwestycyjnych. O tym, że jest to domena z potencjałem, przekonuje fakt, że została ona zauważona i doceniona przez największe marki internetowe. Jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku domenowym w zeszłym roku była rejestracja przez Google domeny z końcówką .xyz: ABC.xyz – dla swojej nowo utworzonej spółki Alphabet. Również Mark Zuckerberg przyczynił się do promocji tego rozszerzenia, zamieszczając na swoim facebookowym koncie link z domeną .xyz.

Wszystko wskazuje więc na to, że domena ta ma przed sobą dużą przyszłość. A z pewnością pozostanie w gronie elity nTLD, która przetrwa rynkowe zawirowania i nieuchronną selekcję w segmencie nowych domen.

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować