Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domeny .xyz za 5,95 zł w Aftermarket jeszcze do końca września!

Domeny .xyz za 5,95 zł w Aftermarket jeszcze do końca września!

Ze względu na wysokie zainteresowanie domenami .xyz Aftermarket.pl postanowił przedłużyć promocyjną cenę na te adresy. Do końca września nazwy z końcówką .xyz będzie można rejestrować za jedyne 5,95 zł.

Końcówka .xyz to obecnie najpopularniejsza nowa domena. Według danych serwisu NTLDStats.com liczba zarejestrowanych nazw w tym rozszerzeniu przekroczyła 1,1 miliona. Aktualnie na .xyz przypada aż 16,31 proc. wszystkich zarejestrowanych nazw w nowych rozszerzeniach. Druga w kolejności chińska końcówka IDN .网址 (xn--ses554g) ma na swoim koncie niespełna 400 tys. nazw i 5,66-procentowy udział w rynku nTLD. Na trzecim miejscu stawki znajduje się rozszerzenie .science z wynikiem 327 tys. rejestracji i 4,83 proc. udziałów w rynku nowych domen.

Przedstawiciele rejestru XYZ.com podkreślają, że zaletą zarządzanej przez nich końcówki jest jej uniwersalne zastosowanie, a także zwięzłość. Pod względem długości nie różni się ona od najpopularniejszej domeny na świecie, czyli .com, a jednocześnie jest krótsza od większości nowych TLD. W dodatku nie posiada ograniczenia tematycznego, ponieważ nie odnosi się do żadnej konkretnej dziedziny. Dodatkowo jest zrozumiała i czytelna dla internautów z praktycznie wszystkich krajów świata. Szefowie rejestru uważają również, że .xyz może stać się następczynią .com, choć zapewne taki scenariusz nie ziści się szybko.

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować