Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Aftermarket.pl przedłuża promocyjną cenę 5,95 zł za domeny .xyz do końca lipca

Aftermarket.pl przedłuża promocyjną cenę 5,95 zł za domeny .xyz do końca lipca

W serwisie Aftermarket.pl jeszcze przez kolejny miesiąc będzie można rejestrować nazwy z końcówką .xyz za jedyne 5,95 zł. To jedyna taka oferta na rynku polskim.

Standardowa cena adresów .xyz w serwisie Aftermarket.pl wynosi 49 zł + VAT. To jedna z najniższych ofert dostępnych na polskim rynku. Od początku czerwca nazwy w tym rozszerzeniu dostępne są jednak w jeszcze niższej cenie w Aftermarket.pl: za jedyne 5,95 zł.

Końcówka .xyz jest obecnie najlepiej rozwijającą się nową domeną i liderem rankingu nTLD. 30 czerwca został zarejestrowany milionowy adres w tym rozszerzeniu: Gogel.xyz. Nie jest to jednak literówka marki Google, a… nazwisko abonenta tej domeny, jak informuje rejestr na swojej stronie.

Według statystyk serwisu nTLDStats.com, obecnie na drugim miejscu stawki znajduje się chińska domena IDN: .网址 (xn--ses554g) z wynikiem ok. 400 tys. zarejestrowanych nazw, a na trzecim – rozszerzenie .science, w którym zarejestrowano ok. 315 tys. adresów. Domena .xyz jest więc niekwestionowanym liderem rankingu nowych końcówek i w najbliższym czasie żadna inna nTLD raczej nie zagrozi jej rynkowej dominacji. Jak twierdzą przedstawiciele rejestru, trójliterowa końcówka cieszy się szczególnym zainteresowaniem na rynkach azjatyckich, m.in. w Chinach i Indiach, gdzie rynkowy prymat domeny .com nie jest tak ugruntowany jak w krajach Zachodu.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować