Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domeny .xyz dostępne w Aftermarket.pl za 5,95 zł jeszcze do końca września

Domeny .xyz dostępne w Aftermarket.pl za 5,95 zł jeszcze do końca września

Aftermarket.pl przypomina o przedłużeniu okresu obowiązywania promocyjnej stawki na domeny .xyz. Nazwy w tym rozszerzeniu będą dostępne do rejestracji w obniżonej cenie 5,95 zł do końca bieżącego miesiąca.

Serwis Aftermarket.pl ogłosił promocję na adresy .xyz w czerwcu br. Oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem, dlatego rejestrator postanowił przedłużyć ją na kolejne miesiące. Normalna cena tych nazw w Aftermarket.pl wynosi 49 zł + VAT. Obniżona stawka na domeny .xyz dostępna aktualnie u tego rejestratora to aktualnie najniższa cena za nazwy z tą końcówką na polskim rynku. Dla porównania w Home.pl cennikowa stawka rocznego abonamentu za adres .xyz wynosi zawrotne 121,77 zł (cena brutto)! Z kolei drugi największy rejestrator na polskim rynku, serwis nazwa.pl, nie ma w swojej ofercie nowych domen.

Dlaczego warto rejestrować adresy .xyz?

Poza okazyjną ceną powodów jest kilka:
1. Domena .xyz to obecnie największa końcówka nTLD, w której zarejestrowano już ok. 1,3 miliona nazw. Pozycja lidera w segmencie nowych domen świadczy nie tylko o jej globalnej atrakcyjności, ale czyni ją jedną z najbardziej eksponowanych medialnie końcówek nTLD.
2. Końcówkę .xyz na adres swojej nowej spółki Alphabet wybrał sam koncern Google: firma ta korzysta z domeny ABC.xyz. Wiadomość o powołaniu przez giganta z Mountain View nowego brandu i wykorzystaniu do tego celu domeny .xyz była jednym z najgorętszych tematów tego lata w zachodnich serwisach domenowych.
3. Domena .xyz jest krótka, łatwo zapadająca w pamięć i uniwersalna pod względem znaczeniowym – adresy z tą końcówką mogą znaleźć zastosowanie na całym świecie i pasują do nazw w niemal dowolnym języku. Ta właściwość .xyz jest trudna to przecenienia z inwestycyjnego punktu widzenia: polscy domainerzy mogą rejestrować nazwy .xyz nie tylko w języku polskim, ale również angielskim czy dowolnym innym. W odróżnieniu od takich domen, jak .com czy .net, w rozszerzeniu .xyz wciąż można z łatwością znaleźć cenne nazwy generyczne w różnych językach świata. Ponieważ końcówka .xyz cieszy się sporym zainteresowaniem w Chinach, warto również pomyśleć o rejestracji nazw numerycznych, które w Państwie Środka cieszą się wyjątkową popularnością.

Tagi: , , ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Wodolot 1 września 2015 Odpowiedz

    Nie zgodzę się z tą opinią ,że warto inwestować w nowe rozszerzenia.O ile jeszcze kilkanaście ,czy kilkadziesiąt lat temu rozszerzeń było jak na lekarstwo ,a i tak ryzyko trafienia ( poza oczywiście sztandarowymi i topowymi nazwami ) w dobrą domenę była obarczona sporym ryzykiem tak teraz ryzyko inwestycji trzeba by to ryzyko pomnożyć co najmniej razy tyle o ile przybyło nowych rozszerzeń.Dla mnie osobiście inwestowanie w tkzw. „nowe domeny” to bardziej poszukiwanie złotego runa niż rzeczywiście dobra inwestycja która mogłaby dostarczyć inwestorowi zadowalającą stopę zwrotu ,a już na pewno nie w krótkim okresie czasu.Generalnie każde rozwodnienie rynku o nowe końcówki czy rozszerzenia osłabia szansę na sukces dla nowych rozszerzeń.Oczywiście będą się zdarzały tkzwane pokazówki rynkowe na wabia dla łosi ale to będą tylko moim zdaniem promocyjne ustawki.

Tutaj możesz komentować