Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


W ciągu trzech kwartałów 2019 r. sprzedano więcej domen niż przez cały zeszły rok

W ciągu trzech kwartałów 2019 r. sprzedano więcej domen niż przez cały zeszły rok

Liczba sprzedaży zamieszczonych w bazie Namebio od początku bieżącego roku jest wyższa niż liczba transakcji z całego zeszłego roku. Wyższa jest również ich łączna wartość. Największa różnica dotyczy jednak najwyższej zapłaconej stawki.

Jeśli dane na temat ujawnionych sprzedaży stanowią wiarygodny obraz kondycji rynku domen, to inwestorzy mają spore powody do radości. Najbardziej spektakularny „postęp” w stosunku do zeszłego roku dotyczy oczywiście najwyższej ujawnionej transakcji. Jak wiadomo, w tym roku doszło do historycznej sprzedaży na rynku domen: za adres Voice.com klient zapłacił aż 30 milionów dolarów. Najwyższa sprzedaż z zeszłego roku opiewa „raptem” na 3,5 miliona dolarów.

Pojedyncze transakcje mogą robić wrażenie, ale trudno uznać je za odzwierciedlenie trendu. Na szczęście dane zbiorcze są w tym kontekście dość wymowne. Liczba transakcji ujawnionych od początku tego roku wynosi ok. 85 tys. To o ponad 3 tys. więcej niż w ciągu całego zeszłego roku – a przed nami jeszcze blisko trzy miesiące, które z pewnością „podbiją” ten wynik. Wyższa jest też łączna wartość ujawnionych sprzedaży. Dla bieżącego roku wynosi ona 113,9 miliona dolarów, a dla całego zeszłego – 109,7 milionów.

Tak wygląda zestawienie transakcji dla bieżącego roku.

A tak dla roku 2018.

Tegoroczny wynik pod względem liczby sprzedaży jest też wyższy od wyniku za rok 2017. Wówczas Namebio odnotowało 80 804 transakcje o łącznej wartości 119,2 miliona. Można się spodziewać, że do końca roku również ta ostatnia wartość zostanie przekroczona.

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować