Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Kolejne milionowe transakcje? Aron Meystedt sprzedał dwie .com-owe dwuliterówki w ciągu jednego tygodnia

Kolejne milionowe transakcje? Aron Meystedt sprzedał dwie .com-owe dwuliterówki w ciągu jednego tygodnia

To był prawdopodobnie jeden z najbardziej emocjonujących tygodni w karierze Arona Meysteda. Inwestor i dyrektor działu domen w Heritage Auctions przyznał się do sprzedaży dwóch topowych adresów .com w odstępie kilku dni.

Aron Meystedt to znana postać w branży domen. W domu aukcyjnym Heritage Auctions piastuje funkcję dyrektora działu domen, odpowiedzialnego m.in. za licytacje adresów www. Meystedt to również inwestor z wieloletnim stażem, który zaczął karierę od zarabiania na parkingach domen – aż w końcu odkrył wartość nazw premium i zaczął je skupować na rynku wtórnym.

Wśród najcenniejszych adresów jego portfolio znajdował się m.in. XF.com, który Meystedt utrzymywał od ponad dziesięciu lat, oraz OC.com, który domainer kupił pod koniec lipca tego roku za pośrednictwem… Heritage Auctions. Jak tłumaczył, HA realizował sprzedaż dla klienta z Dallas, który chciał sfinalizować transakcję przed końcem lipca. Z braku odpowiednich ofert z własną propozycją postanowił wystąpić sam Meystedt. Inwestor uznał, że cenna dwuliterówka mogłaby posłużyć jako brand serwisu poświęconego Orange Country, świetnie prosperującemu hrabstwu w Kalifornii.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Meystedt zdecydował się jednak pozbyć adresu za nieujawnioną kwotę. Sprzedał również XF.com, uznając, że domena dostatecznie długo czekała na zmianę właściciela. Dyrektor działu domen w HA pochwalił się sprzedażą XF.com w wiadomościach do osób ze swojej e-mailowej listy kontaktowej, powiadamiając ich o zmianie skrzynki z @xf.com na inną. Dodatkowo, w wymianie zdań z Elliotem Silverem, Meystedt ujawnił, że sprzedał również OC.com.

Pierwsza z transakcji została zrealizowana za pośrednictwem brokera z Chin. We wpisie whois dla nazwy abonenta figuruje nazwa „lixiaodan”. Rejestratorem adresu jest firma 62.com. Z kolei dane dla nazwy OC.com objęte są usługą prywatności. Choć cena uzyskana przez Meystedta za obie nazwy pozostaje nieznana, to niemal z pewnością chodzi o transakcje opiewające na kilka milionów dolarów. Wcześniej inwestor informował, że odrzucił liczne oferty sprzedaży XF.com za kwoty siedmiocyfrowe.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować