Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Nowy rok będzie lepszy dla branży domen

Nowy rok będzie lepszy dla branży domen

Większość domainerów jest zdania, że nowy rok będzie lepszy dla branży od poprzedniego. Jednocześnie dominują opinie, że rok 2018 również był korzystny dla adresowego biznesu.

Ponad połowa ankietowanych inwestorów przewiduje, że bieżący rok będzie jeszcze bardziej sprzyjający dla branży adresowej niż rok 2018. Takie nastawienie wyraziło ponad 55 proc. respondentów sondażu zorganizowanego przez Elliota Silvera na łamach DomainInvesting.com. Tylko 20 proc. ankietowanych uważa, że idą zmiany na gorsze. Prawie 25 proc. prognozuje, że sytuacja się nie zmieni w istotny sposób.

Sam Silver pozytywnie ocenia miniony rok, choć zaznacza, że niektóre obszary rynku radziły sobie słabiej – nie wskazuje jednak na konkrety. W odniesieniu do roku bieżącego autor zaznacza, że prognozy ekonomiczne są dosyć niepomyślne. Chodzi jednak o przewidywania dla całej gospodarki, nie samego rynku domen.

Wydaje się, że problemy gospodarki światowej powinny w jakimś stopniu odbić się na branży adresowej, ale taka zależność jest pozorna. Kryzys z końca zeszłego dziesięciolecia nie doprowadził do spowolnienia na rynku domen. Przeciwnie, przełom dekad okazał się bardzo korzystny dla rynku wtórnego. Zrealizowano wówczas wiele wysokich sprzedaży.

Migracja gospodarki do cyberprzestrzeni i wzrost liczby internautów na świecie raczej sprzyjają rozwojowi branży adresowej – zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Warto więc być dobrej myśli: spowolnienie ekonomiczne nie musi oznaczać obciążenia dla branży domen.

Tagi: ,

Tutaj możesz komentować