Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Czy domaining wciąż będzie istniał za 10 lat?

Czy domaining wciąż będzie istniał za 10 lat?

Współcześnie domaining wygląda inaczej niż dziesięć, a tym bardziej dwadzieścia lat temu. Czy za kolejną dekadę ten model biznesowy wciąż będzie przynosił zysk i przyciągał nowych „adeptów”?

Taką kwestię poruszył serwis TheDomains.com, stawiając swoim czytelnikom pytanie „Do you believe domaining will still be a viable business in 2027?”, czyli – czy domaining wciąż będzie dochodowym sposobem na zarabianie pieniędzy.

Pytanie jest o tyle zasadne, że rynek adresów ewoluuje, a w ostatnich latach zmiany w tej branży zachodzą coraz bardziej dynamicznie. Dotyczą one sposobów i obszarów zarabiania pieniędzy, a także stopy zwrotu. Choć fundament biznesu domenowego, jak zresztą każdego innego biznesu, jest wciąż ten sam: pozyskać taniej, sprzedać drożej, to jednak konkretne pomysły na inwestycje i monetyzację bywają inne niż te sprzed dekady. Kolejne lata mogą przynieść w tym zakresie dalsze zmiany, które jednak trudno przewidzieć. Również ze względu na ogólny postęp technologiczny, który obfituje nowymi rozwiązaniami w dziedzinie e-biznesu i całej gospodarki.

Zdaniem czytelników TheDomains, wśród których większość to – jak można się domyślać – przedstawiciele branży, w 2027 na domenach wciąż będzie można zarobić. Tak przynajmniej twierdzi większość respondentów. Optymiści są w przewadze, jednak grono pesymistów nie jest wcale takie nieliczne i sięga jednej trzeciej ankietowanych. Oto, jak czytelnicy TheDomains.com odpowiedzieli na pytanie: „Do you believe domaining will still be a viable business in 2027?”

domaining

Tagi: , ,

Komentarze ( 2 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Karol Damps 30 marca 2017 Odpowiedz

    Jakiś czas temu był treny Vd na domenR (virtualreality), jak tylko pojawi się nowa technologia to pojawią się nowe „duże” sprzedaże typu VR.cn. Dlatego niema co się zastanawiać czy będzie jeszcze domaining, bo na pewno będzie 😉

  2. TrutkaNaSzczury 3 kwietnia 2017 Odpowiedz

    Czy domaining za 10 lat będzie jeszcze istniał? Otóż w Polsce oczywiście nie i niemal można być tego pewnym,że nie! Bo NASK zabije wszystko jeszcze w przedbiegach. W Polsce tak naprawdę NASK nie pozwolił nawet na dobre do tej pory rozkwitnąć domainingowi stosując wzgledem użytkowników swoją zbójecką i szabrowniczą politykę cenową względem ludzi którzy mogliby tak naprawdę rozpędzić i napędzić ten temat,ale przez złodziejską politykę cenową rynek domen w Polsce zaczyna się już pomału zwijać choć tak naprawdę jeszcze nie miał okazji na dobre rozkwitnąć i to jest w tym wszystkim tak naprawdę przerażajace jak mozna było zabić i dobić rynek nie dając mu nawet szansy na dynamiczny rozwój.Komu zależało i komu zależy w tym kraju,żeby Polaków łupić tak bezkarnie i beztrosko niczym spragnionych jeleni przy wodopoju.W tym roku jestem pewien że rynek domen na pierwotnym zapikuje ostro w duł nie pozostawiając złudzeń nikomu kto tak naprawdę zabija i dobija rynek w naszym kraju.

Tutaj możesz komentować