Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


NASK wprowadził dodatkowe zabezpieczenie do rejestru .pl

NASK wprowadził dodatkowe zabezpieczenie do rejestru .pl

Rejestr domeny .pl poinformował o wprowadzeniu tzw. transferu zautomatyzowanego. To operacja polegająca na przeniesieniu nazw do innego rejestratora w sytuacji zakończenia jego współpracy z rejestrem.

„Rejestr domeny .pl wprowadził dodatkowe zabezpieczenie o charakterze proceduralnym, tzw. transfer zautomatyzowany” – czytamy na stronie DNS.pl. Polega on na przeniesienia wszystkich nazw domeny .pl obsługiwanych, przez danego rejestratora, do innego rejestratora. Ma ona zastosowanie w sytuacji zakończenia współpracy registrara z rejestrem. Warunkiem transferu jest uzyskanie przez obu rejestratorów zgód abonentów na przeprowadzenie takiej operacji. Informację o „przeprowadzce” wysyła abonentom drogą mailową m.in. rejestr. Transfer zautomatyzowany dotyczy także opcji obsługiwanych przez rejestratora kończącego współpracę z NASK.

Jak zaznacza rejestr, „zmiana ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa abonentów dzięki zapewnieniu ciągłości obsługi nazw domeny .pl w nietypowych sytuacjach”. Przeniesienie domen w ramach transferu zautomatyzowanego nie ma wpływu na prawa abonenta, w tym prawo do standardowego transferu do dowolnego rejestratora współpracującego z NASK.

Więcej na temat samego transferu adresów .pl można przeczytać na stronie DNS.pl.

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować