Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


NASK ostrzega przed fałszywymi e-mailami

NASK ostrzega przed fałszywymi e-mailami

Na stronie DNS.pl pojawił się komunikat ostrzegający internautów przed e-mailami rozsyłanymi przez „Krajowy Spis i Rejestr Domen”. Taka instytucja nie istnieje – przestrzega NASK.

NASK wydał ostrzeżenie w związku z pozyskaniem informacji o rozsyłaniu e-maili przez nadawcę podszywającego się pod tożsamość operatora domeny .pl. Nazwę „Krajowy Spis i Rejestr Domen” łatwo odnieść do Krajowego Rejestru Domen, działającego pod adresem DNS.pl, należącym do NASK, ponadto – jak wynika z komunikatu – oszust posługuje się danymi NASK.

Fałszywe e-maile dotyczą wpisywania nazw domeny .pl na czarną listę rejestru. Nic takiego jednak nie ma miejsca. Instytucja o nazwie „Krajowy Spis i Rejestr Domen” nie istnieje, „a tym samym, nie współpracuje z NASK w jakimkolwiek zakresie, jak również nie prowadzi działań opisanych w ww. wiadomościach” – oświadcza operator polskiej ccTLD.

NASK sugeruje, by zignorować e-maile i zapewnia, że podjął już kroki w celu ochrony interesu abonentów adresów .pl.

Tagi: , ,

Komentarze ( 2 )

Czym możesz się podzielić?

  1. user1 11 sierpnia 2015 Odpowiedz

    No świetnie, ignorujmy wszelkie próby oszustw! Dalej róbmy z Polski folwark dla wszelkiej maści oszustów i złodziei.

  2. SferaDomen 11 sierpnia 2015 Odpowiedz

    Szkoda, że nie ma więcej informacji np. co dokładnie jest w takim mailu, wyłudzają domeny czy pieniądze ? czy są już jacyś oszukani ?

Tutaj możesz komentować