Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Kolejna (prawdopodobnie) milionowa sprzedaż. Chodzi o Gem.com

Kolejna (prawdopodobnie) milionowa sprzedaż. Chodzi o Gem.com

Zmieniły się dane whois dla Gem.com. W rubrykach z nazwą abonenta i kontaktu rejestracyjnego pojawiła się spółka Escrow. Oznacza to, że domena jest przedmiotem transakcji.

Milionowych transakcji przybywa, problem w tym, że brakuje oficjalnych potwierdzeń, że faktycznie są one milionowe. Niedawno informowaliśmy o sprzedaży Medicine.com za nieujawnioną kwotę. Jednak nikt, kto zna realia wtórnego rynku domen, nie powinien mieć wątpliwości, że nazwa zmieniła abonenta za co najmniej milion dolarów. Jakakolwiek niższa stawka stanowiłaby znaczący „upust” lub poważne niedoszacowanie wartości adresu.

Sytuacja z Gem.com jest podobna. Nazwa domeny oznacza klejnot, kamień szlachetny. Jest to zatem keyword o wysokiej wartości. Wyższej tym bardziej, że może stanowić akronim dla nazwy złożonej z trzech wyrazów, a zarazem swoistą grę słów, w której nazwa ma znaczenie zarówno jako skrót, jak i pojęcie.

O tym, że Gem.com została „zablokowana” w Escrow.com, poinformował James Iles na łamach forum NamePros. We wpisie whois dane kontaktowe dla nazwy zostały zmienione i obecnie wskazują na Escrow.com jako dysponenta adresu. To dość standardowa procedura przy sprzedaży domen o wysokiej wartości.

Domena Gem.com została zarejestrowana w 1992 r. Co najmniej od końca lat 90. znajdowała się w posiadaniu spółki Roglenn Inc., posługującej się marką Gemini Facilities Core Group. Pod adresem z początku funkcjonowała witryna firmy, jednak w ciągu ostatnich lat strona nie była aktualizowana.

Iles zdobył informację na temat sprzedaży z nieujawnionego źródła Jak twierdzi, warunki transakcji zostały już ustalone. Cena uzgodniona za domenę ma wartość siedmiocyfrową. Płatność została rozłożona na raty na okres kilku lat.

W momencie publikacji postu przez Ilesa pod adresem nie wyświetlała się nowa strona. Sam Iles sugerował, że potencjalnym klientem mogłaby być spółka Gem.co – kryptowalutowa marka, która uzbierała ponad 20 milionów dolarów w ramach serii finansowań od 2014 r. Jednak obecnie pod domeną Gem.com znajduje się witryna ZenSourcer. Zgodnie z opisem jest to „platforma nowoczesnej rekrutacji”. Analogiczna witryna działa pod adresem ZenSourcer.com. Prawdopodobnie ta właśnie spółka jest nowym abonentem adresu.

Tagi: , , , , , , ,

Tutaj możesz komentować