Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Kolejna milionowa sprzedaż! 77.com zmieniła właściciela za ponad 5 milionów dolarów

Kolejna milionowa sprzedaż! 77.com zmieniła właściciela za ponad 5 milionów dolarów

Domena 77.com została sprzedana za ponad 5 milionów dolarów – donosi serwis DomainPros.com. To kolejna po JG.com siedmiocyfrowa transakcja w ostatnim czasie i druga pod względem wartości w tym roku.

Końcówka bieżącego roku na rynku wtórnym robi się coraz bardziej emocjonująca. Choć po zeszłorocznej obfitości sprzedażowej wtórny rynek domen wydawał się w tym roku lekko „zasapany”, to jednak ostatnie doniesienia pokazują, że domaining ma się bardzo dobrze, a milionowych transakcji wciąż przybywa.

Wczoraj wieczorem na blogu forum domenowego DomainPros.com pojawiła się informacja o kolejnej wysokiej sprzedaży. Autor, James Iles, informuje, że dwuznakowa nazwa 77.com zmieniła abonenta za kwotę „ponad 5 milionów dolarów”.

Niestety dokładna wartość sprzedaży wciąż pozostaje nieznana, ponieważ informacja nie pochodzi od kontrahenta, a jedynie ze źródła „blisko związanego” ze stronami transakcji. „Informator” potwierdził jedynie, że zainicjowany został transfer domeny, a fundusze wpłynęły na konto sprzedającego.

Domena 77.com była dostępna do zakupu już od dłuższego czasu i do wczoraj pod tym adresem wyświetlała się strona z napisem „na sprzedaż” oraz z formularzem kontaktowym. W bazie whois dane na temat ostatniej aktualizacji pochodzą z zeszłego roku, co oznacza, że mimo wspomnianej „inicjacji” transferu, nazwa jeszcze nie trafiła na nowe konto.

Nie jest też jasne, czy nowy właściciel jest klientem końcowym czy inwestorem, chociaż biorąc pod uwagę wartość sprzedaży, należy raczej sądzić, że chodzi o pierwszy wariant. Z drugiej strony Chińczycy zdają się mieć portfele bez dna, dlatego również inwestycja na taką kwotę jest realna, jeśli kupujący jest przedsiębiorcą z Państwa Środka – co jest wysoce prawdopodobne, zważywszy na numeryczny charakter domeny.

Transfer 77.com ma zostać sfinalizowany pod koniec tygodnia. Zapewne wówczas pojawi się również więcej informacji na temat transakcji.

Jeśli sprzedaż 77.com zostanie oficjalnie potwierdzona, transakcja trafi na drugie miejsce tegorocznego rankingu najdroższych domen. Niestety nie wszystkie transakcje, o których donosimy, mogą znaleźć się w oficjalnych rankingach, ponieważ wiele z nich nie doczekało się formalnego potwierdzenia.

Dwucyfrowe domeny .com to jedna z najmniej licznych kategorii domen. Łącznie istnieje sto tego typu nazw – oczywiście liczbę tę należy pomnożyć przez liczbę dostępnych rozszerzeń. Coraz bardziej na wartości zyskują jednak domeny trzy- a nawet czterocyfrowe. Wszystko dzięki dynamicznemu rozwojowi rynków azjatyckich.

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować