Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.

Milionowa sprzedaż? Kolejna dwuliterówka trafiła w ręce Chińczyków

Milionowa sprzedaż? Kolejna dwuliterówka trafiła w ręce Chińczyków

Domena HH.com została sprzedana chińskiej firmie brokerskiej. Cena nie została podana do wiadomości, jednak z dużym prawdopodobieństwem przekroczyła wartość miliona dolarów.

O sprzedaży poinformował James Iles na łamach forum NamePros.com. Nazwę zakupiła spółka 62.com zajmująca się pośrednictwem w handlu domenami. Z wpisu w bazie whois wynika, że ostatnia aktualizacja nazwy została dokonana 1 kwietnia br. Dane abonenckie są objęte usługą prywatności, Iles informuje jednak, że adres e-mail przypisany do nazwy powiązany jest z kontem escrow należącym do 62.com.

Wcześniej domena należała do firmy prawniczej The Hecker Law Group, która była jej właścicielem „co najmniej od 1998 r.”, jeszcze jako Hecker & Harriman. Iles przypuszcza, że kancelaria mogła być właścicielem domeny od momentu jej utworzenia w 1991 r.

Jak wynika z informacji prasowej sprzedaż HH.com została zainicjowana jeszcze w 2016 r. Jako broker pośredniczący w transakcji właścicieli adresu reprezentowała firma DomainAssets.com.

Choć kwota transakcji nie została ujawniona, Iles jest niemal pewien, że wyniosła ona więcej niż milion dolarów. Między innymi z tego powodu, że istnieje jedynie 26 dwuliterowych nazw złożonych z tych samych liter, co czyni każdą z nich „rarytasem”. Dodatkowo za siedmiocyfrową kwotą transakcji przemawia rosnąca wartość krótkich domen i ich powodzenie na rynku chińskim.

Szkoda, że kolejna wysoka sprzedaż domenowa nie zasiliła oficjalnych rankingów, jednak niewykluczone że wartość tej transakcji ujrzy światło dzienne w niedalekiej przyszłości – jak to już bywało wielokrotnie.

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować