Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena Poker.com została wystawiona na sprzedaż za 20 milionów dolarów

Domena Poker.com została wystawiona na sprzedaż za 20 milionów dolarów

Jeden z najcenniejszych adresów internetowych szuka nowego właściciela. Domena została wystawiona na sprzedaż za 20 milionów dolarów. Anonimowego posiadacza nazwy reprezentuje firma Right of the Dot.

O ofercie donoszą zarówno serwisy domenowe, jak i hazardowe. Również na stronie pod adresem Poker.com w nagłówku znajduje się informacja: „This domain is for sale”. Elliot Silver z serwisu DomainInvesting.com uzyskał też potwierdzenie od Monte Cahna, dyrektora Right of the Dot, że spółka aktywnie poszukuje nabywcy dla tego adresu. Właściciel oczekuje sumy 20 milionów dolarów, co stanowi kwotę wyższą niż stawki zapłacone za takie topowe adresy jak Sex.com, Hotels.com czy Porn.com.

Najdroższymi ujawnionymi transakcjami domenowymi odnoszącymi się do branży hazardowej pozostają sprzedaże Casino.com i Slots.com. Obie domeny zmieniły właściciela za identyczne kwoty: 5,5 miliona dolarów. Pierwsza w 2003 r., druga w 2010 r. Od tego czasu wartość adresów www, szczególnie w domenie .com, znacząco wzrosła – suma żądana za Poker.com nie powinna zatem specjalnie dziwić.

Pokerowe adresy w rozszerzeniach innych niż .com sprzedawały się dotychczas za kwoty z okolic miliona dolarów. Domena Poker.org zmieniła abonenta za równy milion, a Poker.de – za 957 937 USD. Adres Poker.com ma oczywiście wartość nieporównywalnie większą, zarówno ze względu na globalny charakter, jak i prestiż końcówki .com. Zgodnie z wypowiedzią Monte Cahna, domena odnotowuje tysiące unikalnych użytkowników miesięcznie i „prawdopodobnie jest jedną z najbardziej wartościowych na świecie, a z pewnością w branży hazardowej”. Zdaniem Cahna, wartość nazwy wzrośnie jeszcze bardziej, gdy poker online zostanie zalegalizowany w USA.

Jak przypomina serwis IGamingBusiness.com, domena Poker.com według pogłosek miała zmienić właściciela w 2007 r. Podawano wówczas rozmaite kwoty z przedziału 22–27 milionów dolarów. Trudno jednak zweryfikować prawdziwość tych plotek.

Najdroższą w historii potwierdzoną transakcją domenową jest sprzedaż adresu LasVegas.com – poniekąd bliskiego branży hazardowej – za 90 milionów dolarów.

Tagi: , , , , , ,

Tutaj możesz komentować