Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Chińczycy „zawłaszczyli” rynek nTLD

Chińczycy „zawłaszczyli” rynek nTLD

Chińskie wpływy na rynku domen rosną w niepokojącym tempie. Biznes z Państwa Środka króluje nie tylko na listach sprzedażowych, ale zdominował również rynek nTLD. Na stu największych abonentów nowych domen aż 89 pochodzi z najludniejszego kraju świata

Z danych serwisu nTLDStats.com dotyczących największych rejestrantów nazw w nowych rozszerzeniach wynika, że na sto podmiotów dysponujących największą liczbą nowych domen aż 89 pochodzi z Chin https://ntldstats.com/registrant.

abonencichiny

Dysproporcja między liczbą zachodnich i wschodnich abonentów okazuje się jeszcze bardziej dramatyczna, jeśli uwzględnić fakt, że spośród jedenastu niechińskich rejestrantów aż sześć to rejestry lub podmioty powiązane z rejestrami nTLD.

Na szczycie stawki w kategorii „niechińskiej” znajduje się należąca do Uniregistry marka North Sound Names, na którą przypada 230 tys. zarejestrowanych nazw. Za nią plasuje się spółka Real Estate Domains, reprezentująca .REALTOR TLD, która ma na swoim koncie 73 tys. nazw. Wśród operatorów-rejestrantów są również tak znane marki jak Minds + Machines czy Famous Four Media. W topowej pięćdziesiątce tylko pięciu rejestrantów to podmioty spoza Chin.

Tagi: , , , , , ,

Tutaj możesz komentować