Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


One Degree World uruchamia 300 serwisów w nowych domenach

One Degree World uruchamia 300 serwisów w nowych domenach

Globalna platforma rezerwacyjna One Degree World Systems, Inc. uruchomiła osiem serwisów w nowych domenach. To tylko początek przedsięwzięcia – w sumie ma być ich trzysta.

Pierwsze osiem stron utworzono w trzech nowych TLD: .buzz, .ninja i .vegas. One Degree zamierza jednak wykorzystać więcej rozszerzeń. Serwisy mają reprezentować trzysta najpopularniejszych „destynacji” turystycznych na świecie. Pierwsza ósemka uwzględnia pięć miast: Las Vegas, Londyn, Los Angeles, Orlando i Paryż. A oto domeny, pod którymi powstały witryny:
London.buzz
LosAngeles.buzz
Orlando.buzz
Paris.buzz
Nightclubs.vegas
Shows.vegas
Vegas.buzz
Vegas.ninja

Serwisy nie są prowizorycznymi konstrukcjami, ale profesjonalnie wykonanymi witrynami z konkretną ofertą turystyczno-rozrywkową. W dodatku każda strona posiada osobne konto na Facebooku, Twitterze i w Pintereście.

Przedsięwzięcie One Degree World to inicjatywa, na którą z pewnością czekali operatorzy nowych końcówek – być może nawet ją wspomogli, choć oficjalnie na ten temat nic nie wiadomo. To właśnie biznesowe wykorzystanie nowych domen będzie decydować o przyszłej wartości poszczególnych końcówek. Dlatego warto obserwować, którymi nTLD interesują się firmy, i traktować takie zainteresowanie jako jeden z czynników decydujących o potencjale danego rozszerzenia.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować