Nazwy nie do zapamiętania. Chiński pomysł na „branding”
Tego nie dało się wymyślić na Zachodzie. Chiński e-commerce korzysta z nazw, których nie da się zapamiętać. Ich zaletą jest całkowita „unikalność”.
Tego nie dało się wymyślić na Zachodzie. Chiński e-commerce korzysta z nazw, których nie da się zapamiętać. Ich zaletą jest całkowita „unikalność”.
Prawnicy Unstoppable Domains domagają się od rejestratora Handshake zaprzestania udostępniania domeny .wallet do rejestracji. Jak argumentują, rozszerzenie zostało wcześniej zastrzeżone przez UD.
W ramach walki z cybersquattingiem Unia Europejska planuje zaostrzenie regulacji dotyczących rejestracji nazw geograficznych. Nowe przepisy mają dotyczyć adresów z końcówkami krajowymi.
Największy rejestr nowych domen zmienił nazwę. Firma znana dotychczas jako Donuts obecnie nazywa się Identity Digital. Rebranding objął również Afilias.
Domain hacki to domeny w formie gry słów. Wykorzystują one końcówkę jako element nazwy. Niektóre tego typu adresy mogą mieć sporą wartość. Jak tworzyć domain hacki i ile można na nich zarobić?
Końcówka .mv to idealny kandydat na adresy powiązane ze środowiskiem metaverse. W bazie Namebio pojawiły się pierwsze doniesienia o sprzedażach nazw w tym rozszerzeniu.
OneWord.Domains to serwis promujący oferty sprzedaży wartościowych nazw jednowyrazowych. Witryna została wystawiona na sprzedaż po tym, jak jej twórca znalazł pracę na etacie.
Facebook zapłacił 60 milionów dolarów spółce Meta Financial Group za prawo do jej zastrzeżonych znaków towarowych w tym domen z nazwą „meta”.
Arbitraż jest coraz chętniej stosowanym narzędziem rozstrzygania sporów domenowych. W wielu przypadkach jest on jednak nieopłacalny dla marek. Zarówno z punktu widzenia czasowego, jak i finansowego.
To chwila triumfu dla branży crypto a jednocześnie reklama dla rynku domen. Słynna hala sportowo-rozrywkowa Staples Center w Los Angeles zmieniła nazwę na crypto.com Arena.