Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najpopularniejsze keywordy lipca 2019 r.

Najpopularniejsze keywordy lipca 2019 r.

Najpopularniejszym słowem kluczowym rejestrowanym w lipcu w domenie com było „text”. W rankingu .net na czołówkę trafiła tematyka ubezpieczeniowa z keywordem „insurance”.

Verisign, rejestr domen .com i .net, zamieścił na swoim blogu zestawienie najpopularniejszych keywordów lipca. Chodzi o słowa kluczowe, które odnotowały największy wzrost pod względem liczby rejestracji w stosunku do poprzedniego miesiąca. W zestawieniu dotyczącym nazw w rozszerzeniu .com pierwsze miejsce zajął termin „text”. „Jedynka” w rankingu .net to „insurance”.

Tym razem żaden keyword nie pojawia się w obu zestawieniach. Do „stałych wątków” przewijających się przez rankingi Verisign można przypisać terminy „canna” i „virtual”. Pierwszy odnosi się do tematyki „konopnej” – branża marihuanowa to jedna z najbardziej popularnych nisz na amerykańskim rynku domen. Drugi termin można skorelować z keywordem „glasses”, który zajmuje drugie miejsce na liście .com. Okulary do rozszerzonej lub wirtualnej rzeczywistości to produkt, który prędzej czy później zagości w naszych domach. Na razie zyskuje popularność m.in. jako narzędzie szkoleniowe, np. w branży medycznej. Na rynek trafiają też produkty konkurencyjne w stosunku do tych oferowanych przez Google czy Facebooka. Liczba firm pracujących nad okularami do wirtualnej rzeczywistości idzie w dziesiątki.

A oto pełna lista najpopularniejszych keywordów lipca:

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować