Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Google „wygasza” aplikacje do AdSense na Androida i iOS. Zastąpi je rozwiązaniem webowym

Google „wygasza” aplikacje do AdSense na Androida i iOS. Zastąpi je rozwiązaniem webowym

Dni aplikacji do obsługi programu AdSense są policzone. Google zamierza je zastąpić interfejsem webowym dostosowanym do urządzeń mobilnych. O swoich planach firma zapowiada na blogu.

Ponad jedna trzecia użytkowników AdSense korzysta z programu za pośrednictwem smartfonów, a ponad dwie trzecie użytkowników AdSense korzystają ze smartfonów w dostępie do internetu – wynika z danych Google. Firma wyciąga z tego praktyczny wniosek – istnieje potrzeba dostosowania interfejsu AdSense do wersji web mobile. Smartfony przeładowane są aplikacjami i dla ich użytkowników znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z narzędzi webowych, które zwalniają ich z konieczności instalowania kolejnej apki. Webowym interfejsom sprzyjają również nowe technologie, jak responsywne strony, Accelerated Mobile Pages (AMP) czy Progressive Web Apps (PWA).

Webowy interfejs AdSense dla urządzeń mobilnych ma być gotowy jeszcze w tym roku. W ciągu najbliższych miesięcy Google będzie ograniczał rolę aplikacji do obsługi tego systemu, aż do ostatecznego ich usunięcia ze sklepów przed końcem 2019 r. Google zapowiada, że rozwiązanie webowe będzie szybsze i łatwiejsze w obsłudze.

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować