Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


ICANN będzie mieć nowego przewodniczącego

ICANN będzie mieć nowego przewodniczącego

Cherine Chalaby – tak nazywa się nowy przewodniczący rady ICANN. Nie został on jeszcze formalnie wybrany na to stanowisko, jednak jego kandydatura została jednogłośnie poparta przez członków rady.

Steve Crocker, obecny przewodniczący rady ICANN, ujawnił we wpisie na blogu ICANN nazwisko swojego następcy. Ma nim zostać Cherine Chalaby, obecnie członek rady dyrektorów tej instytucji. Chalaby zasiada ponadto w komisji finansowej, komisji administracyjnej i komisji wykonawczej ICANN. Przyszły przewodniczący działa w radzie Korporacji Internetowej od grudnia 2010 r., jego poprzednie doświadczenie związane jest z bankowością i nowymi technologiami. Wiadomo również, że Chalaby urodził się w Egipcie, posiada obywatelstwo brytyjskie i mieszka w Los Angeles.

Crocker, który w branży internetowej działa od jej narodzin, a obecne stanowisko w ICANN piastuje od 2011 r., napisał w poście: „rada miała możliwość przeprowadzenia dyskusji na temat przyszłości swojego przywództwa i jednogłośnie poparła przyszły wybór Cherine’a Chalaby jako następnego przewodniczącego rady ICANN”. Na drodze tego samego nieformalnego konsensusu poparcie uzyskała kandydatura Chrisa Disspaina na wiceprzewodniczącego.

Crocker dodał, że formalnie obie kandydatury zostaną zatwierdzone podczas dorocznego zgromadzenia walnego w Abu Dhabi na początku listopada.

Obecnym dyrektorem wykonawczym ICANN jest Göran Marby.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować