Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Rekord na rynku nTLD. Nazwa w domenie .xyz sprzedana za ponad 180 tys. dolarów

Rekord na rynku nTLD. Nazwa w domenie .xyz sprzedana za ponad 180 tys. dolarów

Adres 1.xyz zmienił abonenta za 182 971 dolarów. To rekordowa kwota jak na tę domenę, a zarazem najdroższa oficjalnie potwierdzona sprzedaż na rynku nTLD.

Rejestr XYZ.com zorganizował aukcję domen premium za pośrednictwem chińskiej platformy West.cn. Wśród adresów wystawionych na sprzedaż były m.in. domeny numeryczne, złożone z od jednej do czterech cyfr, oraz adresy dwu- i trzyliterowe.

W summie 163 domeny .xyz zmieniły właścicieli za łączną kwotę 819 880 dolarów. Średnia cena zapłacona za adres wyniosła 5030 dolarów. Najdroższą z nazw okazała się domena 1.xyz, za którą zapłacono 182 971 USD.

Według serwisu Sold.domains, publikującego ujawnione transakcje z segmentu nTLD, to obecnie najdrożej sprzedana nowa domena. W pierwszej dziesiątce znajdują się aż trzy nazwy z końcówką .xyz – od dłuższego czasu najpopularniejszą nową domeną, w której zarejestrowanych jest już ponad 2,7 miliona adresów.

Co znamienne, cała pierwsza trójka to domeny numeryczne. Na drugim miejscu listy figuruje adres 88.xin sprzedany za równe 180 tys. dolarów, a na trzecim – 9.xyz, który zmienił właściciela za ponad 175 tys. USD.

A oto pierwsza dziesiątka najdrożej sprzedanych  adresów na aukcji zorganizowanej przez XYZ.com

xyzranking

Źródło: http://onlinedomain.com

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować