Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


XYZ wśród najpopularniejszych keywordów września

XYZ wśród najpopularniejszych keywordów września

Verisign opublikował na swoim blogu zestawienie najpopularniejszych słów kluczowych października. W kategorii .com na szóstym miejscu pojawił się keyword „xyz”. To najprawdopodobniej „zasługa” wiadomości o powołaniu przez Google nowej spółki pod adresem ABC.xyz.

Słowem kluczowym, które we wrześniu odnotowało największą zwyżkę pod względem liczby rejestracji w domenie .com, był termin „mall”. Z kolei „jedynka” w rozszerzeniu .net to wyraz „simple”. Tym razem żadna z pozycji nie pojawia się w obu rankingach. Ciekawostką jednak jest obecność hasła „xyz” na liście .com. Końcówka łacińskiego alfabetu w ostatnim czasie kojarzona jest przede wszystkim z nową domeną .xyz, która cieszy się sporym zainteresowaniem w związku z jej wykorzystaniem przez Google w domenie swojej nowej spółki Alphabet – jej witryna internetowa działa pod adresem ABC.xyz.

Dodatkowo wizerunkowego wsparcia tej TLD udzielił również Mark Zuckerberg, który użył adresu .xyz w swoim poście na Facebooku. Firma chwali się również, że z jej domeny korzystają spółki przeprowadzające rebranding i migrujące z końcówki .com do nTLD. To zaskakujące pasmo sukcesów najpopularniejszej nowej domeny wyraźnie przełożyło się na powodzenie tego rozszerzenia – już jako keywordu – również w rejestracjach adresów .com.

comxyztrendy


Tutaj możesz komentować