Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Dostęp do internetu ma niespełna 40 proc. osób na świecie – wynika z raportu Facebooka

Dostęp do internetu ma niespełna 40 proc. osób na świecie – wynika z raportu Facebooka

Facebook opublikował raport na temat dostępności internetu na świecie. Jak wynika z opracowania, odsetek osób, które przynajmniej raz w roku korzystają z internetu, wynosi 37,9 proc.

Badanie nosi tytuł „State of Connectivity: A Report on Global Internet Access”, czyli „Stan łączności: raport na temat dostępu do internetu na świecie”. Raport sygnowany jest logiem Internet.org – projektu, którego celem jest podłączenie do internetu jak największej liczby ludzi na świecie. Przy przedsięwzięciu współpracują m.in. takie firmy jak Ericsson, Nokia czy Samsung.

Z dokumentu udostępnionego w serwisie prasowym Facebooka wynika, że jeszcze w tym roku liczba osób obecnych online wyniesie 3 miliardy. To dużo, ale z drugiej strony oznacza to, że ponad 60 proc. światowej populacji pozostaje bez dostępu do sieci www. Największą penetracją sieci wyróżnia się makroregion Ameryki Północnej, gdzie do internetu podłączonych jest niemal 85 proc. mieszkańców. Najmniej osób online – bo jedynie niecałe 14 proc. – jest w południowej Azji.

Niebawem jednak te liczby mogą się radykalnie zmienić, ponieważ ponad 90 proc. ludzi na świecie zamieszkuje w zasięgu sygnału sieci telefonii komórkowej. A to właśnie głównie za pomocą urządzeń mobilnych z internetem łączą się mieszkańcy krajów Trzeciego Świata. Jak na razie problemem wciąż pozostają koszty: w ubogich częściach świata, jak np. Afryka Subsaharyjska, jedynie 53 proc. populacji stać na dostęp do internetu w granicach 20-megabajtowego transferu danych miesięcznie.

Raport FB dostep do netu

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować