Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


20 najcenniejszych keywordów Google

20 najcenniejszych keywordów Google

Elliot Silver z bloga DomainInvesting.com opublikował listę dwudziestu najcenniejszych keywordów Google. Zestawienie oparte jest na na prywatnej selekcji autora, dokonanej przy użyciu serwisu DomainIQ.com.

Domeny należące do Google często pojawiają się w wynikach wyszukiwań w bazie whois. Trudno jednak ustalić, jak wiele adresów znajduje się w posiadaniu koncernu w Mountain View. Część z nich, jak Android.com czy YT.com, jest ogólnie znana, część ma charakter branżowy. Silver w swoim wyborze najcenniejszych domen Google skorzystał z bazy danych serwisu DomainIQ.com, który udostępnia kompleksowe informacje na temat adresów www.

Zestawienie abstrahuje od rynkowej wartości domen jako marek i odwołuje się jedynie do wartości keywordów. Przykładowo, w posiadaniu Google znajduje się adres Blogger.com, który Silver – jak sam podkreśla – wziął pod uwagę ze względu na jego wartość „nazwową”, a nie z powodu popularności funkcjonującej pod nim platformy blogowej.

A oto pełna lista najbardziej wartościowych nazw należących do Google, zdaniem Elliota Silvera:
⦁        Android.com
⦁        BDI.com
⦁        Boutiques.com
⦁        Chrome.com
⦁        Covet.com
⦁        CRR.com
⦁        Disco.com
⦁        Divide.com
⦁        DodgeBall.com
⦁        Duck.com
⦁        GV.com
⦁        Jot.com
⦁        Like.com
⦁        Skybox.com
⦁        Slide.com
⦁        Sonar.com
⦁        SPP.com
⦁        Urchin.com
⦁        Wallet.com
⦁        YT.com

Autor zestawienia zaznacza,  że DomainIQ.com nie wyświetla nazw, które mogą należeć do Google za pośrednictwem spółek zależnych. Serwis nie udostępnia też informacji na temat domen zarejestrowanych na osoby prywatne.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować