Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


15 proc. Amerykanów nie korzysta z internetu

15 proc. Amerykanów nie korzysta z internetu

Większość dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych korzysta z sieci na porządku dziennym, jednak aż 15 proc. w ogóle nie łączy się z internetem – wynika z raportu Pew Research Center.

Przez ostatnie trzy lata liczebność tej grupy zmieniła się jedynie nieznacznie, mimo rządowych programów zachęcających do używania internetu. Jednak w ciągu ostatnich 15 lat i tak nastąpił duży spadek odsetka osób pozostających offline. W roku 2000 było to aż 48 proc. całej populacji USA.

Jakie są przyczyny internetowej „marginalizacji”? Według badaczy z PRC, jedna trzecia osób niekorzystających z sieci zwyczajnie nie ma potrzeby tego robić: internet nie odgrywa istotnej roli w ich życiu. 32 proc. „offlinerów” twierdzi, że nawigacja po sieci jest zbyt trudna, z czego 8 proc. postrzega siebie jako zbyt starych, by uczyć się korzystania z możliwości cyberprzestrzeni. Dla 19 proc. osób bez dostępu do sieci kluczową rolę odgrywa koszt posiadania komputera i płacenia abonamentu internetowego.

Oto przygotowana przez PRC tabela ukazująca odsetek ludzi nieposiadających dostępu do internetu, sklasyfikowanych według rozmaitych kategorii, m.in. etnicznych, wiekowych i edukacyjnych

PRC tabela jpg

Źródło: http://www.pewresearch.org/(…)

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować