Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena .guru ma już ponad 50 tys. rejestracji

Domena .guru ma już ponad 50 tys. rejestracji

Końcówka .guru doczekała się ponad 50 tys. rejestracji i wciąż pozostaje liderką zestawienia nowych TLD.

Domena .guru jako pierwsza z nowych TLD przekroczyła granicę 50 tys. zarejestrowanych adresów. Obecny udział tej końcówki w rynku nowych TLD wynosi 10,39 proc. W sumie liczba nazw w nowych rozszerzenia wynosi już ponad 480 tys., a liczba delegowanych końcówek to 221.

Tuż za .guru plasuje się domena .berlin z wynikiem niemal 46 tys. zarejestrowanych nazw. Znając aktywność Niemców w dziedzinie domainingu, można by spekulować, że berlińska końcówka za jakiś czas przegoni aktualną liderkę. Jednak potencjał domeny .berlin ogranicza się do stolicy RFN, a .guru ze względu na swoją pojemność znaczeniową jest domeną o znacznie szerszym, globalnym zastosowaniu.

Trzecie miejsce na liście zajmuje końcówka .photography z wynikiem 32 tys. domen – w tym przypadku dystans wydaje się zbyt duży, by „fotograficzna” TLD mogła przejąć prowadzenie. W kolejce do uwolnienia czeka jednak jeszcze ponad tysiąc domen, dlatego szansa, że .guru trafi na poważną rywalkę jest spora. A oto pierwsza dziesiątka nowych TLD

10 TLDŹródło: NTLDStats.com http://ntldstats.com/

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować