Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Próba ataku phishingowego na rejestratorów. Ktoś podszywa się pod ICANN

Próba ataku phishingowego na rejestratorów. Ktoś podszywa się pod ICANN

ICANN wydał ostrzeżenie o próbie przeprowadzenia ataku phishingowego na rejestratorów. Nieznany sprawca podszywa się pod Korporację Internetową, wykorzystując jej… adres e-mail.

„ICANN otrzymał doniesienia, że z adresu sales@icann.org na adresy rejestratorów został wysłany e-mai phishingowy” – można przeczytać w komunikacie na stronie Korporacji Internetowej. Wiadomość jest zaskakująca – ICANN.org to właściwa domena instytucji zarządzającej systemem DNS. Organizacja informuje jednak, że sales@icann.org nie jest ważnym adresem e-mailowym ICANN. Jednocześnie zaznacza, że w ostatnim czasie rejestratorzy mogli otrzymać maile z adresu accounting@erp.icann.org, który – przyznajmy – nie wygląda bardziej wiarygodnie niż sales@icann.org. ICANN radzi, by w razie otrzymania wiadomości z „podejrzanych” e-maili zgłaszać je na adres globalsupport@icann.org.

Sprawa jest ciekawa w kontekście niedawnego doniesienia o wykorzystywaniu oficjalnych domen firmowych do kampanii spamowo-phishingowej przez nieznanych sprawców. Niepokoi fakt, że nawet oficjalna domena firmy lub instytucji nie jest już gwarancją bezpieczeństwa w interakcji z danym podmiotem. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób oszuści uzyskali dostęp do skrzynki ICANN.

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować