Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Amazon pozywa firmy oferujące kursy sprzedaży na tej platformie

Amazon pozywa firmy oferujące kursy sprzedaży na tej platformie

Amazon wytacza kolejne procesy za naruszenia swojego znaku towarowego. Chodzi o firmy oferujące kursy sprzedaży na tej platformie, które promują swoje usługi, posługując się logo Amazona.

Amazon od dawna nie jest już zwykłym sklepem internetowym. To gigantyczna platforma handlu online, działająca w modelu podobnym do eBaya czy Alibaby. Nic dziwnego, że firmy oferujące kursy sprzedaży na Amazonie wyrastają jak grzyby po deszczu. Niektóre z nich, chcąc zwiększyć swoją wiarygodność w oczach potencjalnych klientów, wykorzystują jednak markę platformy lub upodobniają swoje logo do logo Amazona. Niedawno gigant zaczął ścigać nieuczciwych „szkoleniowców” i wytacza kolejne procesy.

Na pierwszy ogień poszła grupa wzajemnie ze sobą powiązanych spółek, m.in. Prime Global Source i Creating Wealth International. Amazon w pozwie zarzuca firmom, że „próbowały nakłonić nieświadomych przedsiębiorców do wydania tysięcy dolarów na kursy i programy szkoleniowe o niewielkiej lub zerowej wartości”. Główne oskarżenie dotyczy jednak naruszenia zastrzeżonego znaku towarowego. Amazon twierdzi, że pozwane spółki „wprowadzały konsumentów w błąd, sugerując, że są powiązane z marką Amazon, przez korzystanie z logo, które są łudząco podobne do lub identyczne ze znakami wykorzystywanymi przez Amazona”.

Podobne zarzuty Amazon stawia kolejnym pozwanym. Firma wytoczyła proces grupie firm i osób fizycznych, którym zarzuca, że „wykorzystywali markę Amazon do realizacji planu szybkiego wzbogacenia się, obejmującego zamieszczanie fałszywych komentarzy i opinii na temat produktów oraz stosowanie innych technik, które naruszają regulamin Amazona”. Poza posługiwaniem się zastrzeżonym znakiem towarowym pozwani używali domen zawierających nazwę platformy, m.in. AmazonSecretsFunnels.com, AmazonTrainingApplication.com czy AmazonSellingHacks.com.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować