Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Znany domainer w niebezpieczeństwie. Grożą mu śmiercią

Znany domainer w niebezpieczeństwie. Grożą mu śmiercią

Administrator forum NamePros.com zrezygnował ze swojej funkcji. Jedną z głównych przyczyn tej decyzji są pogróżki, jakie otrzymuje od oszustów zdemaskowanych za pośrednictwem serwisu.

Eric Lyon to kluczowa postać i główny „animator” forum domenowego NamePros – jednego z najstarszych i największych na świecie. Serwis został założony przez Rona Jamesa w 2003 r., a Lyon, obok Edwarda Zeidena, należy – jak informuje notka na Wikipedii – do „key people” tego przedsięwzięcia. A właściwie należał. Pod koniec marca Lyon opublikował bowiem oświadczenie, w którym ogłosił swoją rezygnację z funkcji administratora.

Jedną z przyczyn tej decyzji jest dramat, jakiego doświadczył w sierpniu 2017 r. Wskutek zniszczeń spowodowanych przez huragan Harvey mieszkający na Florydzie Lyon wraz z rodziną stracił cały swój fizyczny dobytek. Od tych wydarzeń, co zrozumiałe, może poświęcać mniej czasu administrowaniu forum. To jednak niejedyny powód jego rezygnacji. Lyon zdradza, że otrzymuje pogróżki od oszustów, do zdemaskowania których się przyczynił za pośrednictwem forum NamePros. Miał również niezapowiedziane wizyty w domu. Jak przyznaje, nie było to problemem, gdy mieszkał sam, ale obecnie ma żonę i dziecko, więc nie chce narażać swojej rodziny na podobne nieprzyjemności i zagrożenia. Tym bardziej że po utracie majątku Lyonowie mieszkają w camperze, który stanowi mniej bezpieczne schronienie niż dom.

Lyon zaznacza, że większość osób, które poznał w trakcie swojej działalności jako administrator forum i domainer, okazała się bardzo przyjazna i uczciwa. Ale wystarczy „paru wariatów”, by sprawy potoczyły się w złym kierunku – szczególnie gdy zostaną przyłapani na procederze przynoszącym ujmę całej branży. Lyon deklaruje, że wciąż będzie udzielał się na forum, ale już nie jako administrator, a członek. Jego wpis wywołał lawinę komentarzy z podziękowaniami i wyrazami wsparcia.

Tagi: ,

Tutaj możesz komentować