Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena Yes.com sprzedana za (prawdopodobnie) 5,5 miliona dolarów

Domena Yes.com sprzedana za (prawdopodobnie) 5,5 miliona dolarów

4,5 miliona euro, czyli ok. 5,5 miliona dolarów zapłacono za domenę Yes.com. Transakcja została przeprowadzona na początku marca. Informacja pojawiła się na forum NamePros.com, ale nie została oficjalnie potwierdzona.

Na forum domainerów NamePros.com pojawił się wpis Jamesa Ilesa, jednego z administratorów tej witryny, dotyczący prawdopodobnie najwyższej transakcji tego roku. Iles pisze, że forum uzyskało informację na temat sprzedaży adresu Yes.com za ok. 4,5 miliona euro, co w dniu powstania notki odpowiadało kwocie mniej więcej 5,5 miliona dolarów.

Nie wiadomo, kto jest nabywcą adresu, ponieważ w bazie whois wciąż widnieją dane poprzedniego abonenta. Jest nim Daniel Goldscheider, założyciel i CEO szwajcarskiej spółki Yes.com AG, oferującej systemy płatności dla branży radiowej i telewizyjnej. Firma działała od 1999 r., ale jej strona internetowa wygląda nader skromnie i nie posiada nawet wersji anglojęzycznej. Najwyraźniej biznes nie prosperował zbyt dobrze, bo przedsięwzięcie zostało zawieszone w 2013 r.

Jeśli informacja podana przez Ilesa jest prawdziwa, a jemu samemu nie ma powodu nie ufać, to sprzedaż Yes.com jest największą transakcją tego roku i drugą największą obejmującą nazwę trzyznakową. Najdroższa trójliterówka to oczywiście Sex.com, sprzedana za 13 milionów dolarów w 2010 r.

A oto najwyższe potwierdzone sprzedaże tego roku:

topten2018

Tagi: , , , ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?

  1. karolina 1 kwietnia 2018 Odpowiedz

    Właśnie do mnie dotarło, że rynek domen jest bardzo wartościowy. Nie wiedziałam, że aż tyle

Tutaj możesz komentować