Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najwyższa transakcja tego roku. Great.com sprzedana za 900 tys. USD

Najwyższa transakcja tego roku. Great.com sprzedana za 900 tys. USD

Adres Great.com zmienił abonenta za 900 tys. dolarów. To najwyższa ujawniona sprzedaż domenowa w tym roku. Do transakcji doszło podczas aukcji przeprowadzonej na konferencji NamesCon.

NamesCon to jedna z największych imprez branży domen. Ostatnia jej edycja odbyła się w Las Vegas pod koniec stycznia. Podczas imprezy przeprowadzono aukcję domen, na której wystawiono 135 nazw. 82 spośród nich znalazły nabywców. Najdrożej sprzedanym adresem okazał się Great.com, za który klient zapłacił 900 tys. dolarów. Do transakcji doszło online. Co ciekawe, cena minimalna została ustawiona wyżej, ale abonent nazwy zdecydował się ją zmniejszyć.

Obecnie Great.com znajduje się na parkingu i prawdopodobnie przeznaczona jest na sprzedaż. Link w górnej części strony przekierowuje na formularz kontaktowy, przez który można wysłać ofertę do właściciela nazwy. Jak wynika z danych w whois, aktualnym dysponentem adresu jest Erik Bergman – osoba fizyczna z adresem kontaktowym w Irish Town na Gibraltarze. Abonent jest szwedzkim przedsiębiorcą, z którego sylwetką można zapoznać się na stronie ErikBergman.se.

Domena Great.com nie została jeszcze wciągnięta na listę najwyższych transakcji 2018 r. Obecnie ranking otwiera nTLD Home.loans, sprzedana za 500 tys. dolarów. Oto pierwsza dziesiątka najdroższych ujawnionych transakcji, do których doszło od początku bieżącego roku.

najdrozszedomeny

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować