Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


MMX sprzedał domeny .vip o wartości 2,8 miliona dolarów w 10 dni

MMX sprzedał domeny .vip o wartości 2,8 miliona dolarów w 10 dni

MMX, rejestr końcówki .vip, poinformował o sprzedaży nazw w rozszerzeniu .vip za 3,4 miliona dolarów. Transakcje o wartości 2,8 miliona dolarów, stanowiącej część tej kwoty, zostały zrealizowane w ciągu raptem 10 dni.

Spółka Minds + Machines Group Limited, posługująca się symbolem giełdowym MMX, poinformowała, że od czerwca br. udało jej się sprzedać nazwy premium z końcówką .vip za 3,4 miliona dolarów. Nabywcami byli klienci z Chin. 2,8 miliona dolarów z tej kwoty trafiło na konto MMX w ciągu dziesięciu dni – w tak krótkim czasie sfinalizowane bowiem zostały najdroższe transakcje.

Od czasu gdy topowe nazwy .vip trafiły na rynek w czerwcu tego roku ponad siedem tysięcy adresów z tą końcówką zmieniło abonentów. Jak informuje MMX, trafiły one do stosunkowo nielicznej grupy inwestorów, którzy nabywali domeny w ilościach hurtowych. Choć kwota całkowita robi wrażenie, to jednak w przeliczeniu na adres stawka wyniosła ok. 490 dolarów, czyli stosunkowo niewiele jak na nazwy premium w atrakcyjnym rozszerzeniu.

Jak wynika z oświadczeń finansowych spółki, dochody MMX w roku 2016 wyniosły 15,6 miliona dolarów. Końcówka .vip jest jednym z najważniejszych aktywów grupy. Domena znajduje się na siódmym miejscu w rankingu nTLD z wynikiem ponad 760 tys. nazw i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w Państwie Środka. W kwietniu spółka sprzedała 200 tys. adresów .vip za 1,3 miliona dolarów pojedynczemu inwestorowi z Chin. Wskaźnik odnowień dla tej domeny, która trafiła na rynek w zeszłym roku, wynosi ponad 75 proc. Całkiem nieźle jak na nTLD, choć nie rewelacyjnie, jak na drugi rok funkcjonowania rozszerzenia.

W swoim portfolio MMX posiada również sporo innych wartościowych rozszerzeń z popularnych kategorii, m.in.:
– geodomeny: .london, .boston, .miami, .bayern
– domeny branżowe: .law, .abogado, .dds,
– domeny konsumenckie: .fashion, .wedding, .vip,
– lifestyle’owe: .fit, .surf, .yoga,
– hobbystyczne: .fishing, .garden, .horse.

Tagi: , , , , , ,

Tutaj możesz komentować