Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Donald Trump kupił ponad 3,5 tys. domen w obawie przed cybersquatterami

Donald Trump kupił ponad 3,5 tys. domen w obawie przed cybersquatterami

Prezydent Stanów Zjednoczonych posiada podobno aż 3643 adresów internetowych. Większość z nich zarejestrował lub kupił po to, by ochronić swój wizerunek i swoje przedsięwzięcia przed cybersquatterami.

Pozyskiwanie domen w celu ochrony wizerunku w internecie to częsty środek bezpieczeństwa, stosowany przez firmy i osoby publiczne. Tym jednak, co zaskakuje w przypadku Donalda Trumpa, jest liczba nazw, jaką nabył prezydent USA. Jak donosi portal CNN, 3643 zarejestrowanymi adresami www Trump chwalił się jeszcze zanim zasiadł w Białym Domu. Polityk jednak kontynuował domenowe zakupy w trakcie swojej kampanii. Nabył m.in. adres TrumpEmpire.com, który – jak twierdzą redaktorzy CNN – należał wcześniej do meksykańskiego cybersquattera. Ten ostatni jednak nie zechciał go przedłużyć, „zapewniając” w ten sposób Trumpowi tanią zdobycz.

Wśród zakupionych przez prezydenta USA domen, które mogłyby zaszkodzić jego wizerunkowi, gdyby zostały „odpowiednio” wykorzystane przez jego przeciwników, są m.in. TrumpFraud.org i TrumpScam.com – sugerujące swymi nazwami związek Trumpa z oszustwami.

Co ciekawe, polityk jeszcze w 2012 r. zakupił takie adresy, jak VoteAgainstTrump.com, TrumpMustGo.com, NoMoreTrump.com, co wskazywałoby na jego dalekosiężne plany dotyczące kandydowania na głowę państwa. Trump zakupił też adres w nowym rozszerzeniu, jednak bez swojego nazwiska:  MakeAmericaGreatAgain.vote.

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować