Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.

Ważne przejęcie: eName kupił 4.cn

Ważne przejęcie: eName kupił 4.cn

Spółka eName Technology Co., właściciel jednego z największych na rynku chińskim serwisów rejestracyjnych, przejęła czołową chińską giełdę domen 4.cn.

Firma eName stała się wyłącznym udziałowcem spółki GoldenName, do której należy platforma 4.cn. Oprócz giełdy do portfela registrara trafił również serwis DN.com, zajmujący się usługami escrow, obejmującymi przede wszystkim transakcje realizowane za pośrednictwem 4.cn.

DN.com niedawno zyskał spory „rozgłos” w związku z kilkudniowym blackoutem o nie do końca jasnych przyczynach. Wedle oficjalnych danych, miał on związek z nowymi wymaganiami rządowymi, które uniemożliwiły działanie serwisu w obecnej formie.

Przejęcie GoldenName przez eName Technology Co. oznacza skupienie w rękach jednego gracza znaczących udziałów w dwóch sektorach chińskiego rynku domen (pierwotnym i wtórnym). Jest ono tym bardziej znaczące, że eName realizuje wiele rejestracji adresów .com, z kolei 4.cn odpowiada za sporą część transakcji zawieranych na rynku wtórnym w ujęciu globalnym. W tej sytuacji również przejęcie popularnego serwisu escrow nie jest bez znaczenia.

Tagi: , , , , , ,

Tutaj możesz komentować