Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Kolejne przejęcie na rynku hostingowym

Kolejne przejęcie na rynku hostingowym

Krakowski dostawca hostingu Kei.pl przejął klientów marki WebFabryka. To kolejna akwizycja na dynamicznie rosnącym rynku usług hostingowych.

Umowę podpisano pod koniec 2015 r. W wyniku przejęcia grono klientów Kei.pl powiększyło się o kolejne podmioty, w większości z sektora MŚP. Dane użytkowników są obecnie przenoszone na serwery Kei.pl pracujące w centrum danych, należącym do firmy.

– Rok 2015 był dla nas bardzo udany. Można powiedzieć, że przejęcie klientów WebFabryki było jego doskonałym uwieńczeniem. W dzisiejszych czasach klientom coraz bardziej zależy na wysokim poziomie bezpieczeństwa danych, skalowalności usług oraz pełnym, całodobowym wsparciu technicznym. Mali dostawcy zwykle nie są w stanie tego wszystkiego zapewnić. Natomiast w Kei.pl bardzo dobrze rozumiemy te potrzeby i potrafimy je spełniać – komentuje Grzegorz Pawelec, dyrektor ds. sprzedaży w Kei.pl.

Wzrost rynku usług hostingowych i całego rynku IT potwierdzają wyniki badań firmy IDC. Z opracowania „Poland IT Services Market 2014-2018 Forecast and 2013 Analysis” wnika, że wydatki na usługi IT będą rosły w Polsce w średniorocznym tempie 4,6% do poziomu 3,941 mld USD w roku 2018.

Jednym z najszybciej rosnących segmentów rynku są usługi z zakresu hostingu infrastruktury. Według danych IDC skumulowany roczny wskaźnik wzrostu dla lat 2013-18 wyniesie 17,5%. Zgodnie z prognozami, za dwa lata branża hostingowa będzie stanowić 9,9% całego rynku usług IT w Polsce.

– Ważnym czynnikiem powodującym wzrost rynku jest przenoszenie usług do chmury – tłumaczy Grzegorz Pawelec z Kei.pl. – Przy rosnących wymaganiach klientów biznesowych odnośnie wydajności i bezpieczeństwa, optymalizacja kosztów pozostaje bardzo ważna. Stąd rosnąca popularność wirtualizacji sprzętu, skalowanego w zależności od potrzeb użytkownika i rozliczanego za faktyczne użycie zasobów – dodaje.

Firmy zaczynają coraz śmielej korzystać z chmury w celu zwiększenia elastyczności biznesowej przy ograniczeniu kosztów i złożoności. Według prognoz Cisco w 2019 r. ruch internetowy wygenerowany przez usługi w chmurze wzrośnie ponad czterokrotnie. Tylko w centrach danych roczny ruch ma wynieść 10,4 zettabajtów (ZB) w skali roku. To zapewne spowoduje dalsze zmiany na rynku i wzrost roli największych graczy, dysponujących nowoczesnymi centrami danych.

Informacje o marce Kei.pl
Kei.pl działa na polskim rynku usług internetowych od 2000 roku. Należy do największych firm świadczących usługi hostingowe w Polsce. Firma posiada własne Centrum Danych zlokalizowane w Krakowie. Zarządza ponad 500 serwerami, na których utrzymuje kilkadziesiąt tysięcy stron WWW.

Źródło: informacja prasowa Kei.pl

Tagi: , ,

Komentarze ( 2 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Radek 26 stycznia 2016 Odpowiedz

    Jak tam sceptycznie podchodzę do chmury.

  2. Mirek 26 stycznia 2016 Odpowiedz

    Niedobra wiadomość, bo Kei to dziady i krakowskie centusy. Ich hosting vps to kpina. Te ich śmieszne obciążenia procesora, które generowane są przez 404 i inne takie. Tak można zajechać każdą maszynę, a głupi klient musi płacić.

Tutaj możesz komentować