Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Rekordowy czas trwania escrow. Domena przebywała w „depozycie” przez… sześć i pół roku

Rekordowy czas trwania escrow. Domena przebywała w „depozycie” przez… sześć i pół roku

Domena XND.com trafiła do nowego właściciela po sześciu i pół roku od jej sprzedaży. Przez cały ten okres była objęta usługą escrow. Nabywcą adresu jest klient z Chin.

Trzyliterówka XND.com została utworzona w styczniu 2000 r. Do 3 września datą wskazującą na ostatnią aktualizację był 16 listopada 2010 r. Według najnowszego wpisu whois data ostatniej aktualizacji to 3 września roku bieżącego.

XND ESCRROW

Jak informuje serwis TheDomains.com na podstawie danych z DomainTools, do tego momentu w rubryce abonenta domeny wymieniona była usługa escrow: Domain Transfer Escrow Service, przypisana do spółki Sedo.com. Oto pełny wpis dla domeny XND.com sprzed ostatniej aktualizacji:

Domain Name: XND.COM
Update Date: 2010-11-16T05:48:37Z
Creation Date: 2000-01-09T13:27:32Z
Registrar Registration Expiration Date: 2020-01-09T13:27:31Z
Registrar: GoDaddy.com, LLC
Registrant Name:
Registrant Organization: Domain Transfer Escrow Service
Registrant Street: Sedo.com One Broadway, 14th floor Cambridge MASSACHUSETTS
Registrant City:
Registrant State/Province:
Registrant Postal Code: 02142
Registrant Country: US
Registrant Email: transferservice@sedo.com

Wszystko wskazuje na to, że adres, który według informacji TheDomains.com został sprzedany w 2010 r. za 10,5 tys. dolarów, przez sześć i pół roku objęty był usługą escrow i dopiero kilka dni temu trafił w ręce prawdopodobnego nabywcy – chińskiego abonenta o nazwisku CHEN WEI YING. Jak można sądzić na podstawie adresu kontaktowego – broker@woname.com – obecny dysponent nazwy jest domainerem. Pytanie tylko, dlaczego tak długo zajęło mu przejęcie nazwy?

Transakcje domenowe zwykle przebiegają szybko, a nawet błyskawicznie. Czas ich trwania może zależeć m.in. od trybu sprzedaży uzgodnionego przez kontrahentów i sprawności platformy, za pośrednictwem której są realizowane. Transakcje na duże kwoty, często obejmujące sprzedaż nie tylko domeny, ale również funkcjonującego pod nią serwisu, są bardziej złożone niż transakcje z niskiego bądź średniego przedziału cenowego i mogą wymagać dłuższych negocjacji lub formalności. Mimo to pozostawanie adresu pod pieczą strony trzeciej, najczęściej firmy świadczącej usługę escrow, przez kilka lat to prawdziwy ewenement.

Redakcja TheDomains obiecała zwrócić się z pytaniem do Sedo, czy ta interpretacja danych whois jest trafna. Wydaje się jednak, że oba wpisy trudno wytłumaczyć w inny sposób.

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować