Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Deutsche Post rezygnuje z domeny .trust

Deutsche Post rezygnuje z domeny .trust

Poczta Niemiecka sprzedała prawa do końcówki .trust. Nabywcą jest NCC Group, właściciel spółki Artemis, która w programie nowych domen stara się o domenę .secure.

Deutsche Post była wyłącznym wnioskodawcą o prawo do rozszerzenia .trust, dlatego transakcja oznacza w praktyce przejęcie domeny. Kontrakt z ICANN na obsługę końcówki nie został jeszcze podpisany, jednak przeszła ona wstępną ewaluację. Kwota sprzedaży nie została ujawniona.

NCC Group, która działa w branży bezpieczeństwa informacyjnego i bezpieczeństwa oprogramowania, zamierza wykorzystać domenę .trust do uruchomienia – za pośrednictwem Artemis – usług z zakresu bezpieczeństwa w internecie. Konkretnie chodzi o stworzenie bezpiecznego środowiska internetowego dla swoich klientów. Firma wychodzi z założenia, że posiadanie komplementarnych domen o podobnym znaczeniu, a zarazem przeznaczeniu, wzmocni jej rynkową pozycję.

Przeszkodą na drodze do sukcesu dla NCC jest fakt, że jej przeciwnikiem w staraniach o domenę .secure jest Amazon – czyli koncern, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa stać na wygranie licytacji. Aukcje, w których wezmą udział konkurujący wnioskodawcy, rozpoczną się w kwietniu 2014 r., jednak licytacja dotycząca rozszerzenia .secure planowana jest dopiero na listopad br.

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować