Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Merry.christmas – czyli wesołych Świąt!

Merry.christmas – czyli wesołych Świąt!

Nie mogło być inaczej – w programie nowych domen pojawił się również wniosek o końcówkę .christmas. Żaden to pewnie nius, ale ze względu na okoliczności świąteczne, postanowiliśmy się podzielić tą informacją. A tak naprawdę potraktować ją jako pretekst, by życzyć naszym Czytelnikom wesołych Świąt Bożego Narodzenia – wolnych od trosk o ceny przedłużeń.

W ramach ciekawostki informujemy, że adres w domenie .christmas będzie można sobie sprawić już na przyszłe święta. (Pomysł na prezent gwiazdkowy?) Nazwy do nieograniczonej rejestracji dostępne będą od 9 kwietnia 2014. Natomiast 24 stycznia zaczyna się okres Sunrise dla tej końcówki, który potrwa do 25 marca. Jej operator zastrzega sobie jednak możliwość zmiany terminów.

Cena, jak w przypadku większości nowych gTLD, nie jest zbyt przyjazna, z drugiej strony – nie należy też do najwyższych, przynajmniej w porównaniu ze stawkami za inne nowe końcówki. Roczne utrzymanie nazwy w domenie .christmas kosztuje 39,99 dolara. Sprawdziliśmy kilka keywordów, m.in. tree i presents – ceny są takie same. Najwyraźniej rejestr nie stopniuje stawek.

Niestety najpopularniejszy chyba dla tego rozszerzenia przymiotnik „merry” jest niedostępny.

Merry Christmas

 

Tagi:

Tutaj możesz komentować