Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.

WordPress oferuje darmowe adresy w subdomenach końcówki .blog

WordPress oferuje darmowe adresy w subdomenach końcówki .blog

WordPress rozszerzył swoją darmową ofertę dla blogerów. Obecnie poza adresem w domenie wordpress.com można tworzyć nazwy również w 28 subdomenach końcówki .blog.

Dotychczas jedyna możliwość prowadzenia darmowego bloga na platformie WordPress wiązała się koniecznością utworzenia nazwy w domenie wordpress.com. Pod koniec listopada oferta znacząco się poszerzyła. WordPress wprowadził możliwość rejestracji adresów w 28 subdomenach końcówki .blog. Podobnie jak adresy w subdomenie wordpress.com, nazwy z nowymi rozszerzeniami nie będą wygasać i będzie można używać ich bezpłatnie i dożywotnio. W celu uzyskania adresu w formacie [nazwa].wybranasubdomena.blog należy zarejestrować się na platformie, podać nazwę swojego bloga, a następnie wybrać jedną z dostępnych subdomen. Oto subdomeny, w których można tworzyć nazwy swoich blogów.

blog

Administratorem końcówki .blog jest Automatic, rejestr należący do WordPressa. Domena została delegowana do strefy root 18 maja 2016 r., a do ogólnej dostępności trafiła w listopadzie tego samego roku. Obecnie jest w niej zarejestrowanych blisko 190 tys. nazw, z czego ponad 40 tys. znajduje się na parkingu.

Oferta WordPressa to z pewnością udogodnienie dla osób stawiających pierwsze kroki w blogosferze. Jednak ci, którzy o publikowaniu w sieci myślą poważnie i długoterminowo, powinni rozważyć rejestrację własnej domeny, wykupienie hostingu i ewentualne wykorzystanie skryptu WordPressa w celu utworzenia własnej, niezależnej strony. Oprogramowanie WP świetnie sprawdza się jako system zarządzania treścią, jednak darmowe subdomeny nie nadają się n fundament profesjonalnej działalności – ani nawet amatorskiej, jeśli rozważamy jej późniejsze skalowanie.

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować