Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Ile domen rocznie rejestrujesz?

Ile domen rocznie rejestrujesz?

Rejestracja domen to tylko jeden z kilku sposobów na ich pozyskanie. Inwestorzy działający w branży dłużej sięgają głównie po zasoby dostępne na rynku wtórnym. A ile domen rejestrują w skali roku?

Ile domen rejestrujesz co roku? – takie pytanie zadał swoim czytelnikom Elliot Silver z bloga DomainInvesting.com. Sam na wstępie przyznał się, że w tym roku zarejestrował tylko jedną. Nie przeszkadza mu to w inwestycjach – a raczej pomaga. Silver, podobnie jak większość zawodowych domainerów, pozyskuje adresy na rynku wtórnym: przechwytując spady, licytując nazwy na giełdach lub odkupując wartościowe domeny od ich aktualnych abonentów, by sprzedać je drożej. To metody bardziej skuteczne w sytuacji niedostatku nazw w rejestrach najcenniejszych końcówek. Jednak wielu domainerów łączy aktywność na rynku wtórnym z działalnością na rynku pierwotnym.

Niektórzy rejestrują szokujące ilości adresów. Aż 8 proc. ankietowanych przyznało, że co roku rejestruje ponad tysiąc nazw. Mniej, bo niespełna 6 proc. mieści się w przedziale 500–1000. Jednak zdecydowana większość nie przekracza setki. Trudno się temu dziwić – „wygrzebywanie” wolnych a zarazem wartościowych nazw z rejestrów to bardzo żmudne zajęcie. Przy uwzględnieniu kosztów czasowych może się okazać, że większy zwrot z inwestycji przyniesie zakup wartościowej nazwy na rynku wtórnym w celu jej późniejszego odsprzedania za znacznie wyższą cenę.

A oto, jak rozkładają się wyniki ankiety Silvera

iledomen

Tagi:

Tutaj możesz komentować