Nazwy nie do zapamiętania. Chiński pomysł na „branding”
Tego nie dało się wymyślić na Zachodzie. Chiński e-commerce korzysta z nazw, których nie da się zapamiętać. Ich zaletą jest całkowita „unikalność”.
Tego nie dało się wymyślić na Zachodzie. Chiński e-commerce korzysta z nazw, których nie da się zapamiętać. Ich zaletą jest całkowita „unikalność”.
Największy rejestrator domen na świecie przejął jedną z najpopularniejszych giełd domenowych. Domainerzy są zaniepokojeni kolejną akwizycją giganta. Obawiają się, że nowy właściciel podniesie prowizje od wartości sprzedaży domen.
Na rynku pojawił się nowy, „gorący” keyword: web5. Ma on się odnosić do rozwiązań z zakresu zdecentralizowanej tożsamości. Nazwy z nowym słowem kluczowym już zaczynają być oferowane na sprzedaż.
ICANN sugeruje, że ograniczenie cen w kluczowych TLD jest sprzeczne z interesem publicznym. Jednocześnie twierdzi, że regulacja cen .com jest korzystna dla abonentów.
Dla wielu osób inwestycje w domeny to zajęcie dorywcze. Skuteczność domainingu może jednak zależeć również od ilości czasu, jaką poświęcamy temu zajęciu. Oto, jak wygląda grafik zawodowego domainera
ICANN ponownie ostrzega przed blockchainem. Zdaniem głównego technologa tej instytucji wykorzystanie łańcucha bloków do tworzenia alternatywnych przestrzeni nazw niesie ze sobą szereg zagrożeń.
Wyceniarki domen to narzędzia, które nie budzą zaufania inwestorów. W niektórych przypadkach mogą jednak ułatwić sprzedaż domeny.
Domena .art.pl od lat służyła artystom i ludziom kultury jako bezpłatna przystań w internecie. Do momentu, gdy ICM UW nie przekazało rozszerzenia prywatnej firmie, która zażądała od abonentów sowitych opłat.
Cena odnowienia domeny IDN wzrośnie o 300 proc., a IDN regionalnej aż o… 1200 proc. Wzrosną również ceny odnowień „zwykłych” domen .pl. Nowy cennik zacznie obowiązywać od 12 października br.
Końcówka .mv to idealny kandydat na adresy powiązane ze środowiskiem metaverse. W bazie Namebio pojawiły się pierwsze doniesienia o sprzedażach nazw w tym rozszerzeniu.