Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


ICANN ma nowego prezesa. Maarten Botterman zastąpił Cherine’a Chalaby’ego

ICANN ma nowego prezesa. Maarten Botterman zastąpił Cherine’a Chalaby’ego

Maarten Botterman został nowym prezesem ICANN. Holender zastąpił na tym stanowisku Cherine’a Chalaby’ego, który był szefem zarządu Korporacji przez ostatnie dwa lata.

Na stronie ICANN Chalaby wciąż „wyświetla się” jako prezes, jednak już w przyszłym miesiącu jego miejsce zajmie Botterman. Ma to nastąpić po głosowaniu, którym zakończy się doroczne spotkanie ICANN w Montrealu. Chalaby piastował swoje stanowisko przez ostatnie dwa lata, ale w zarządzie ICANN zasiada od 2010 r. Botterman jest członkiem zarządu od 2016 r., jest również członkiem trzech komisji ICANN, w tym ds. finansów.

Nowy prezes Korporacji Internetowej to obywatel Holandii, na co dzień mieszkający w Rotterdamie, gdzie pełni funkcję „niezależnego doradcy strategicznego” w swojej firmie GNKS Consult. Botterman zasiada też w zarządzie NLnet Foundation, organizacji non-profit finansującej badania nad cyberprzestrzenią. W przeszłości był prezesem Public Interest Registry, rejestru końcówki .org.

Dyrektorem wykonawczym ICANN od maja 2016 r. pozostaje Göran Marby, z pochodzenia Szwed, obecnie mieszkający w Los Angeles, gdzie ICANN ma swoją siedzibę.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować