Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Szokujący wyrok w sprawie o cybersquatting. Abonent musi zapłacić… 1,2 miliona dolarów

Szokujący wyrok w sprawie o cybersquatting. Abonent musi zapłacić… 1,2 miliona dolarów

Spółka Neutron oskarżyła firmę Insurance Depot Marketing o naruszenie zarejestrowanego znaku towarowego i próbę przejęcia biznesu. Sąd okręgowy we wschodnim Teksasie orzekł, że pozwany podmiot musi zapłacić karę w zawrotnej wysokości 1,2 miliona dolarów.

Firma Insurance Depot Marketing zarejestrowała adres InsuranceDepotAmerica.com. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że adres odpowiada jej brandowi i nie powinien być źródłem konfliktu. Okazało się jednak, że inny podmiot z branży ubezpieczeniowej, spółka Neutron, posiada prawa do znaku towarowego „Insurance Depot”. Sprawa trafiła do sądu.

Ten orzekł, że „firma Internet Depot Marketing zamierzała przekierować ruch internetowy na jedną lub więcej należących do niej stron w celu osiągnięcia zysku i korzyści handlowej”. W efekcie pozwany miał naruszyć chroniony znak towarowy należący do powoda oraz złamać przepisy obowiązujące na mocy ustawy o ochronie przed cybersquattingiem (Anticybersquatting Consumer Protection Act).

Co znamienne, pozwana firma nie odpowiedziała na te zarzuty, niejako się do nich przyznając. Wyrok okazał się bardzo surowy. Sąd orzekł, że oskarżona o cybersquatting spółka działała rozmyślnie i w złej wierze, mając pełną świadomość naruszania praw patentowych powoda.

Teraz Insurance Depot Marketing musi zapłacić 1,2 miliona dolarów tytułem odszkodowania oraz kosztów sądowych.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować