Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najpopularniejsze keywordy lipca 2016 r.

Najpopularniejsze keywordy lipca 2016 r.

Verisign opublikował na swoim blogu listę najpopularniejszych słów kluczowych lipca w domenach .com i .net. W obu rozszerzeniach czołówka jest identyczna: topowe pozycje zajmują hasła „Go” i „Pokemon”.

Operator największych legacy gTLDs, firma Verisign, opublikował na swoim blogu ranking najpopularniejszych nazw lipca. Chodzi o terminy, które odnotowały największy wzrost pod względem liczby rejestracji w stosunku do poprzedniego miesiąca. W rankingu .com, podobnie jak w rankingu .net, pierwsze miejsce zostały obsadzone przez nazwy „Go” i „Pokemon”. W tym przypadku jednak „Go” nie odnosi się do popularnego angielskiego czasownika, ale do nazwy gry „Pokemon Go”, która w ostatnim czasie zrobiła medialną furorę.

Oprócz tych haseł na obu listach obecne są jeszcze następujące terminy: „poke”, „matter” i „genes”.

Miesięczne zestawienia Verisign to cenny barometr trendów nie tylko o charakterze domenowym, ale również biznesowym i społecznym. Przypomina on także o tym, że rynek domen wrażliwy jest na nowinki i szybko reaguje zwyżkami wartości keywordów odnoszących się do bieżących wydarzeń. Wykorzystanie tego zjawiska może być sposobem na szybki zysk – udaną rejestrację można spieniężyć choćby na giełdzie. Warunek jest jeden: trzeba działać błyskawicznie.

A oto pełne zestawienia najpopularniejszych haseł lipca:

verisn


Tutaj możesz komentować