Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Brawurowy start domeny .VIP. Padł rekord rejestracji

Brawurowy start domeny .VIP. Padł rekord rejestracji

W udostępnionej do rejestracji 17 maja domenie .VIP w ciągu doby przybyło 167 231 nazw. To więcej niż w jakimkolwiek innym nowym rozszerzeniu. Końcówka obsługiwana jest przez rejestr Minds + Machines.

To najbardziej brawurowy debiut domenowy od początku programu nTLD w listopadzie 2013 r. Według danych serwisu nTLDStats.com, .VIP znajduje się już na dziewiętnastym miejscu rankingu nowych końcówek pod względem liczby rejestracji z wynikiem ponad 187 tys.

– To wyjątkowo dobry start. Duży międzynarodowy popyt na domeny .VIP bardzo nas cieszy. Włożyliśmy wiele trudu, by we współpracy z dystrybutorami końcówki stworzyć cennik, który usatysfakcjonuje zarówno klientów końcowych, jak i inwestorów domenowych. Wsparcie ze strony międzynarodowej społeczności registrarów było fantastyczne – komentuje sukces nowej końcówki Toby Hall, dyrektor wykonawczy rejestru.

Bardzo dobre przyjęcie domena .VIP uzyskała w Chinach. Powodem jest fakt, że w Państwie Środka akronim ten przyjął się jako słowo o znacznie silniejszym nacechowaniu emocjonalnym niż na Zachodzie, gdzie stało się ono stosunkowo pospolite. W Chinach natomiast kojarzone jest z prestiżem i honorem, ma również szersze zastosowanie – odnosi się nie tylko do ludzi, ale również doświadczeń, miejsc, przedmiotów.

Spośród wszystkich zarejestrowanych w ciągu doby po starcie domen .VIP 98,6 proc. zostało sprzedanych za normalne stawki retailowe, a 1,4 proc. za stawki premium. Na 77 registrarów, którzy w tym czasie obsłużyli rejestracje aż 34 pochodzi z Chin.

Tagi: ,

Tutaj możesz komentować