Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Kolejna wysoka sprzedaż na rynku światowym. Net.com zmienia właściciela za 800 tys. dolarów

Kolejna wysoka sprzedaż na rynku światowym. Net.com zmienia właściciela za 800 tys. dolarów

Na rynku światowym doszło do kolejnej wysokiej transakcji. Adres Net.com zmienił abonent za 800 tys. dolarów. Nabywcą jest prawdopodobnie podmiot z Chin.

Jako pierwszy o sprzedaży domeny Net.com doniósł na Twitterze inwestor i autor serwisu OnlineDomain.com George Kirikos, który znalazł informację o transakcji w raporcie finansowym firmy Sonus Networks. Domena trafiła do portfela tej spółki po przejęciu Network Equipment Technologies w 2012 r.

netcomsprzedaz

Jak wynika z raportu Sonus Networks, spółka spodziewa się zysku netto z tytułu sprzedaży domeny w wysokości 0,8 miliona dolarów. Oznacza to, że faktyczna stawka zapłacona przez nabywcę mogła być znacznie wyższa, a nawet przekroczyć milion dolarów. Należy bowiem do niej doliczyć rozmaite koszty związane z brokeringiem i prowizjami. Adres zmienił właściciela najprawdopodobniej za pośrednictwem firmy brokerskiej eNaming.com. Z kolei klient z Państwa Środka korzysta z usług firmy 62.com, która figuruje w każdej pozycji wpisu whois dla tej domeny, co oznacza, że dostarcza również usługi prywatności dla tego adresu. Niestety dokładna cena zapłacona za domenę nie może zostać ujawniona ze względu na warunki umowy między sprzedającym a nabywcą.

Sprzedaż Net.com to kolejna w ostatnim czasie wysoka transakcja na rynku światowym. Pod koniec lipca informowaliśmy o ujawnieniu sprzedaży YK.com za kwotę w okolicach miliona dolarów. W transakcję również zaangażowany był kapitał chiński. Kilka dni później pojawiła się informacja o wysokiej sprzedaży na rynku brytyjskim: adres Furniture.co.uk zmienił abonenta za 650 tys. dolarów. Wygląda na to, że passa na rynku domen trwa w najlepsze, choć w tym roku brakuje spektakularnych sprzedaży na kilkumilionowe kwoty. Szkoda, bo to właśnie one w największym stopniu napędzają rozwój rynku wtórnego.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować