Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Oszuści podszywają się pod Fundację Bitcoina

Oszuści podszywają się pod Fundację Bitcoina

Fundacja Bitcoina ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod jej serwis. Fałszywe strony próbują wyłudzić adresy Bitcoin od posiadaczy kryptowaluty.

Zainteresowanie Bitcoinem rośnie w tempie znacznie szybszym niż wartość tej waluty. Jest to korzystne dla samego Bitcoina. Względnie stabilna cena „bitpieniędzy” w ostatnim czasie przyczynia się bowiem do zwiększenia ich obecności w obiegu gospodarczym. Niestety kryptowalutami interesują się nie tylko firmy, internauci i inwestorzy, ale również oszuści. Na początku grudnia na stronie Fundacji Bitcoina pojawił się komunikat o rosnącej liczbie skarg w związku z próbami wyłudzenia danych od posiadaczy bitmonet. Oszuści podszywają się pod stronę Fundacji, wykorzystując m.in. następujące domeny: BitCompensation.com oraz BitSecureTransfer.com. Na witrynach znajduje się komunikat z „kuszącą” propozycją: w związku z utratą wartości Bitcoina w ostatnim czasie rzekoma Fundacja Bitcoina chce zrekompensować posiadaczom tej kryptowaluty poniesione koszty przez sprezentowanie im losowej ilości bitcoinów. W celu przyjęcia „podarunku” należy podać swój adres Bitcoin.

Bitcoin fraud jpg

Jak widać intryga jest szyta grubymi nićmi i obliczona na „świeżych”, nieświadomych użytkowników kryptowalut. Mimo wszystko warto wyostrzyć uwagę na podobne podstępy – czasem łatwo się dać nabrać, działając w pośpiechu lub rozkojarzeniu…

Tagi: , , , , ,

Tutaj możesz komentować