Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Fox News zarejestrował domeny z keywordem „coronavirus” i uruchomił serwis poświęcony epidemii

Fox News zarejestrował domeny z keywordem „coronavirus” i uruchomił serwis poświęcony epidemii

Amerykańska stacja Fox News zarejestrowała dwie nazwy z hasłem „coronavirus”. Jedną w domenie .com, drugą w .fox, na której ustawiła przekierowanie. Pod adresem działa serwis z doniesieniami na temat koronawirusa.

Koronawirus szkodzi gospodarce, ale portale informacyjne nie mają powodów do narzekań. Przynajmniej jeśli chodzi o natężenie ruchu, bo ze współpracą reklamową w czasach kryzysu bywa gorzej. Temat koronawirusa rozgrzewa media do czerwoności. Nic dziwnego, że amerykańska stacja Fox News postanowiła stworzyć dedykowany serwis poświęcony doniesieniom na temat epidemii.

Nowości publikowane są pod adresem CoronavirusNow.com, na który przekierowuje również adres Coronavirus.fox. Serwis stanowi agregator newsów, który odsyła do rozmaitych innych źródeł, np. BBC czy WashingtonPost, a także zasobów instytucji, takich jak WHO czy CDC. Jednak większość linków odsyła do serwisów lokalnych stacji Fox News.

Z rozmaitych doniesień wynika, że rejestracja nazw z keywordem „coronavirus” rośnie w szybkim tempie, co oczywiście nie dziwi. W niektórych przypadkach wynika ona z chęci informowania na temat sytuacji epidemiologicznej. Tak jest w przypadku agregatora stworzonego przez Fox News. W innych – to efekt kalkulacji i chęci zarobienia na kryzysowej sytuacji. Niestety nie brakuje też rejestracji dokonywanych przez oszustów, którzy chcą wykorzystać gorący temat do przeprowadzenia ataków phishingowych. O wzmożonej aktywności cyberprzestępców w czasie epidemii przestrzega zespół CERT Polska.

Tagi: ,

Tutaj możesz komentować