Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


R22 kontynuuje ekspansję w Rumunii

R22 kontynuuje ekspansję w Rumunii

Grupa R22 przejmuje kolejne rumuńskie spółki i umacnia się na pozycji lidera rumuńskiego rynku hostingu i domen. R22 za łączną kwotę 4,2 mln euro przejmuje trzy podmioty obsługujące łącznie ponad 20 tys. klientów.

Dzięki transakcji R22 jest zdecydowanym liderem, z prawie 25-proc. udziałem w lokalnym rynku. Transakcje zostaną sfinansowane kredytem bankowym. Przejmowane spółki działają pod markami TLH (Top Level Hosting), HostVision i Rohost, i osiągają prawie 1,8 mln euro przychodów rocznie, co daje im razem około 8 proc. udziału w rynku. Firmy obsługują ponad 20 tys. klientów i 60 tys. domen.

– Kontynuujemy ekspansję zagraniczną i budowę pozycji lidera rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Pracujemy nad transakcjami w kolejnych krajach regionu, które pozwolą nam osiągnąć ten cel w ciągu dwóch lat. Celujemy w rozwijające się gospodarki, gdzie mamy szansę zarówno na wzrost organiczny, jak i konsolidację rynku – komentuje Jakub Dwernicki, prezes R22. Przejęte firmy oferują usługi hostingowe, sprzedaż i utrzymanie domen, serwery dedykowane, certyfikaty SSL oraz inne usługi dodatkowe. Spółki te są w dobrej kondycji finansowej, generują zyski na poziomie netto i posiadają dużą, zdywersyfikowaną bazę klientów. Transakcje zostaną sfinansowane środkami z kredytu bankowego.

– Nasze dotychczasowe akwizycje na rumuńskim rynku w połowie finansujemy kredytem bankowym, który jest uzupełniony o finansowanie z PFR TFI oraz środki własne. Równolegle, od kliku miesięcy, pracujemy nad organicznym pozyskiwaniem klientów, optymalizacją oferty oraz wzajemną wymianą doświadczeń w rumuńskich spółkach. Przejmujemy rosnące, dobrze funkcjonujące podmioty, co pozwala generować synergie przychodowe i kosztowe – mówi Jakub Dwernicki, prezes R22.

R22 to grupa technologiczna oferująca kompleksowe usługi wspierające firmy w obecności w internecie oraz automatyzacji komunikacji i procesów biznesowych. Z usług korzystają małe i średnie firmy oraz duże przedsiębiorstwa. Portfolio Grupy obejmuje przede wszystkim usługi hostingowe i sprzedaż domen, usługi wielokanałowej komunikacji SMS, mobile i e-mail, marketing automation oraz usługi telekomunikacyjne. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować